Tesla pozwana o spowodowanie śmierci. Drzwi nie otworzyły się po wypadku i zapaleniu się samochodu

Rodzina anestezjologa, który zginął w wypadku, pozywa Teslę. Lekarz prowadził samochód i miał wypadek, w którym nie odniósł poważnych obrażeń. Nie można było jednak wydostać go z pojazdu, który zablokował drzwi.
Zobacz wideo

24 lutego w Południowej Florydzie dr Omar Awan prowadził swoją Teslę model S, gdy nagle stracił nad nią kontrolę. Zgodnie ze złożonym przez rodzinę anestezjologa pozwem, uderzył on w palmę przy drodze. W pobliżu znajdował się funkcjonariusz policji, który widział całe zdarzenie i ruszył na ratunek poszkodowanemu. Próbował go wydobyć ze środka, ale nie udało mu się to. Niestety samochód zajął się ogniem i palił przez następne kilka godzin, mimo ugaszenia początkowych płomieni. Rodzina dr Awana twierdzi, że w wypadku nie odniósł on poważnych wewnętrznych obrażeń i nic sobie nie złamał. Zgodnie z treścią pozwu anestezjolog zmarł w związku z zatruciem dymem.

Tesla w modelu S nie pozwoliła na otwarcie drzwi

Dr Awan miał duże szanse na przeżycie drobnego wypadku, gdyby nie system zabezpieczeń Tesli. Gdy policjant podszedł do samochodu, by otworzyć drzwi, klamki nie wysunęły się automatycznie. Drzwi mogły się otworzyć tylko, gdyby w pobliżu znalazłyby się kluczyki do pojazdu. Niestety, technologia uniemożliwiła policjantowi otwarcie pojazdu i uratowanie dr Awana. Klamki nie pojawiły się nawet w momencie, gdy samochód zaczął płonąć. Rodzina winą obarcza konstrukcję pojazdu i domaga się od Tesli odszkodowania na ponad 15 tysięcy dolarów.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy technologia w Teslach przyczyniła się do śmierci. W maju ubiegłego roku w podobnych okolicznościach zginęło dwóch nastolatków. 18-letnia Barret Rilley, która kierowała samochodem, oraz jej kolega Edagr Monserrat przy prędkości ponad 180 km/h uderzyli w ścianę. Nie mogli wydostać się z samochodu, który zaczął płonąć, co doprowadziło do ich śmierci. Wypadek przeżył ich kolega, który przy uderzeniu wyleciał przez przednią szybę.

Więcej o:
Komentarze (116)
Tesla pozwana o spowodowanie śmierci. Drzwi nie otworzyły się po wypadku i zapaleniu się samochodu
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 35 razy 35

  domagają się odszkodowania na 15 tys dolarów??? Chcą sobie klamki za to wymienić czy co?

 • robal_pl

  Oceniono 30 razy 30

  Policjant? Nie mógł szyby stłuc ? Ostatecznie mógłby ją nawet przestrzelić !

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 21

  Albo wiadomość z dupy, albo winny jest policjant który stał jak ch... i się patrzył, zamiast wybić szyby i próbować wyciągnąć delikwenta. Poza tym jest coś takiego jak straż pożarna, na która NIGDZIE nie czeka się godzinę i która działania, ZAWSZE zaczyna od wyjęcia kierowcy z auta, dysponując narzędziami pozwalającymi pociąć auto na kawałki.

  Tak samo "wiarygodna" jest informacja o tych którzy mogli przeżyć walnięcie w ścianę z prędkością 180 km/h. I o ich współpasażerze, który przeżył, bo wyleciał z auta, wybijając wcześniej łbem przednią a wiec klejoną szybę...

 • leszlong

  Oceniono 19 razy 19

  "oficer policji "
  Na pewno oficer? A może prawidłowo winno być "funkcjonariusz policji"? Angielski "a police officer" nie znaczy po polsku "oficer", lecz "funkcjonariusz".
  Tak to jest z fałszywymi przyjaciółmi (false friends). Bardzo szybko uwidaczniają, kto naprawdę umie po angielsku, a komu się wydaje.

 • marcin.rudzinski

  Oceniono 21 razy 19

  Autorze tego artykułu: Dziennikarstwo naprawdę nie jest Twoim powołaniem.

 • agnrodis

  Oceniono 14 razy 14

  Anestezjolog nie mial takiego malego mloteczka to zbicia szyby, ktory ja mam zawsze w swoim samochodzie, a policjant nie mial broni, zeby przestrzelic szybe? ... no chyba, ze szyba byla pancerna...

 • hr.barry.kent

  Oceniono 19 razy 13

  15 tys $??
  Za tyle w US to naklejają plasterek na ranę.
  Chyba chodzi o 15 mln $...

 • cmok_wawelski

  Oceniono 14 razy 12

  15 tys. dolarów odszkodowania to ja bym się domagał od Gazety.pI za ból zębów w zwiazku z oszustwem na subskrypcji za 'dobre dzinnikarstwo'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX