Przyszłoroczny iPhone od Apple obsłuży 5G. Procesor będzie wykonany w architekturze 5nm

Nowe doniesienia o urządzeniach Apple mówią, że w przyszłym roku iPhone pojawi się w trzech wariantach. Każdy z nich ma być wyposażony w modem 5G oraz w nowy procesor, który ma być szybszy od tegorocznych m.in. dzięki architekturze 5 nanometrów.
Zobacz wideo

Jak przekazuje portal Nikkei, w przyszłym roku iPhone na rynku pojawi się w trzech odsłonach. To pierwszy raz, kiedy słyszymy plotkę o takiej liczbie urządzeń. Wcześniej doniesienia informowały o tym, że nowy iPhone ma zmienić nieco design i przypominać iPhone’a 4. Ten wyróżniał się płaskimi krawędziami i szkłem na tyle urządzenia. Inne plotki mówią o pojawieniu się na rynku także iPhone SE 2, czyli budżetowej wersji smartfona Apple. Miałby zastąpić na rynku starzejący się model iPhone 6. Każdy z trzech przyszłorocznych smartfonów, ma posiadać na pokładzie modem X55 5G Qulacomma. Informacje na temat obsługi 5G pojawiały się już wcześniej, a nowe w tym wszystkim jest podanie nazwy konkretnego producenta odpowiedzialnego za dostarczenie komponentów.

iPhone w przyszłym roku z nowym procesorem 5nm

Ponadto, według nieoficjalnych doniesień, ulepszono architekturę procesorów. Nowe urządzenia mają dostać chip A14 Bionic, bazujący na technologii 5 nanometrowej. Od 2017 roku Apple używał architektury 7nm. Procesory opierają się na coraz to mniejszych komponentach. Zmniejszając rozmiary procesora, skracany jest czas jaki musi przebyć impuls elektryczny. To także oznacza, że na mniejszej powierzchni można zmieścić więcej mocy obliczeniowej. Nad takim procesorem pracuje także Huawei.

To niejedyne zmiany o jakich się spekuluje. Apple ponoć ma dodać do swoich smartfonów czytnik palca w ekranie. Nie ma on zastąpić technologii Face ID, a uzupełnić ją w celu zwiększenie bezpieczeństwa.