Netflix walczy ze słabą jakości produkcji. Nowe produkcje w ich serwisie muszą obsługiwać tryb HDR

Netflix ma od teraz wymagać, by filmy oraz seriale, które pojawią się na platformie obsługiwały tryb HDR. Firma nie zakomunikowała tego filmowcom odpowiednio wcześniej, co spotkała się z krytyką środowiska.
Zobacz wideo

Jak podaje Variety, Netflix będzie od teraz wymagał, by każda kolejna produkcja, która pojawi się na portalu obsługiwała tryb HDR. Nowe zasady dot. produkcji filmów dodawanych do serwisu można zobaczyć na stronie dla partnerów.

O całej sprawie zrobiło się głośno po panelu dyskusyjnym podczas festiwalu Cameraimage, który miał miejsce w zeszłym tygodniu w Toruniu. Wtedy to zmianę skomentował Roberto Schaefer, operator filmowy, któremu nie spodobało się, jak Netflix przekazał te informację twórcom. Ta decyzja została podjęta odgórnie, bez wcześniejszych konsultacji. Filmowcy oczywiście oceniają ją dobrze, ponieważ HDR jest ważną częścią współczesnej kinematografii, ale są zawiedzeni słabą komunikacją z szefami serwisu streamingowego. W związku z tym, na tę zmianę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ decyzję dotyczące trybu HDR są podejmowane na dość wczesnym etapie produkcji, a późniejsza implementacja może okazać się niemożliwa lub nieopłacalna.

Netflix przyznaje, że mógł lepiej poinformować o nowym wymogu HDR

Jeden z przedstawicieli Netflixa, Jimmy Fusil, który jest szefem infrastruktury i kreatywnych technologii, przyznał, że rzeczywiście firma powinna była lepiej komunikować swoje zamiary. Dodał, że dla Netflixa liczy się to, by twórcy mogli stawiać na autentyczność i właśnie to ją ma zapewnić najnowsza zmiana.

HDR, czyli High Dynamic Range zapewnia większa rozpiętość tonalną barw wyświetlanych na ekranie. Dzięki tej funkcji obraz lepiej oddaje prawdziwe kolory, a to co widzimy na ekranie wygląda bardziej naturalnie, co zapewniają żywsze barwy. Uzyskać je można dzięki większej różnicy między ciemnymi a jasnymi tonami.

Więcej o:
Komentarze (7)
Netflix walczy ze słabą jakości produkcji. Nowe produkcje w ich serwisie muszą obsługiwać tryb HDR
Zaloguj się
 • hdtvpolska

  Oceniono 1 raz 1

  Właśnie okazało się, że amerykańscy oszuści z platformy DISNEY+ puszczają treści SDR jako HDR korzystając z zabiegu SDR to HDR. Taką opcję mają współczesne telewizory i sami możemy wywołać taki efekt.
  Reakcja NETFLIXA jest taka, że wymagają by dostawcy treści już w frazie produkcji stosowali sprzęt rejestrujący HDR DOLBY VISION.

 • kac

  Oceniono 3 razy 1

  Muszę też oczywiście być absolutnie politycznie poprawne... porzygać się można.

 • antyk63

  0

  "Znawcy" HDR opisują jako bardziej naturalny. Proponuję wyjść z domu i się porozglądać trochę, jak świat wygląda naturalnie.

 • inocom

  0

  Próbowałem obejrzeć Imperatyw Zanussiego. Nie ma go w ofercie netflixa.

 • Von Plumke

  0

  Oczywiście wartość merytoryczna w producjach nie ma żadnego znaczenia...mogliby wymagac by filmy niby dokumentalne zawierały prawdziwe informacje ale skąd niby mają wziąć ludzi których wiedza historyczna jest na poziomie Polskiej podstawówki

 • arnoldbuzdygan

  0

  Netflixowi odbiło z tym *OBOWIĄZKOWYM* HDR.
  Kompletna bzdura.

 • poochojek

  Oceniono 3 razy -1

  gowno to hdr szczegulnie szajsungach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX