Kaspersky Free Antivirus przestaje działać. Zastąpił go Security Cloud Free

Kaspersky Free Antyvirus już od października został zastąpiony przez usługę Service Cloud. Teraz niemiecki oddział, w związku z licznymi zapytaniami klientów, tłumaczy co kierowało firmą przy tym ruchu.
Zobacz wideo

Kaspersky zastąpił swój produkt Free Antyvirus inną usługą już w październiku. Próbując pobrać to oprogramowanie, przenosi nas na stronę Kaspersky Security Cloud Free. Zmiana została zrobiona po cichu, co wprowadziło zamieszanie i zdziwienie wśród niektórych klientów firmy, którzy składali zapytania. Niemiecki oddział postanowił więc wytłumaczyć dlaczego dokonano takiej zmiany i co to niesie dla klientów. 

Kaspersky Free Antyvirus porzucony dla rozwiązana obejmującego także systemy mobilne

Kaspersky Security Cloud Free zastąpiło Kaspersky Antyvirus Free ze względu na większą liczbę funkcji w nowszym oprogramowaniu. Funkcje te obejmują także systemy mobilne Android i iOS, co było jednym z głównych powodów porzucenia dotychczasowego narzędzia. Pozwala to rozwijać w bardziej skoordynowany sposób tylko jeden program. 

Security Cloud Free do zabezpieczeń antywirusowych dorzuca moduł antyphishingowy. Z pomocą programu możliwe jest także sprawdzenie wycieku danych. Ponadto wyposażono go w menedżer haseł oraz klienta VPN. W wersji darmowej ostatnia z funkcji jest niestety limitowana wielkością przesyłu danych. Po za tym, wszystko jest darmowe. Z tym w rzeczywistości bywa jednak różnie - konkurencyjny Avast oficjalnie przyznał, że część z swoich środków pozyskuje przez sprzedaż danych klientów. 

Co ważne, Kaspersky Free Antyvirus będzie dalej działał na urządzeniach, na których wcześniej został zainstalowany. Ma też dostawać aktualizacje bezpieczeństwa, ale nie wiadomo przez jaki czas, dlatego producent zaleca przesiadkę do Security Cloud Free.

Więcej o: