Netflix będzie testował w Polsce tańsze pakiety na urządzenia mobilne. Nowy abonament jeszcze w lutym

Netflix wprowadzi w Polsce tańsze pakiety na urządzenie mobile, tj, smartfony i tablety. To na razie testy, które rozpoczną się pod koniec lutego. Jeśli pójdą pomyślnie, to tańsze abonameny mobilne zostaną wprowadzone na stałe.

Półtora roku temu Polska znalazła się na przedostatnim miejscu w rankingu krajów, gdzie Netflix jest najmniej opłacalny. Biblioteka filmów była dość uboga w porównaniu do innych krajów, a najtańszy abonament na poziomie europejskim (niecałe 10 euro). Netflix szuka od jakiegoś czasu kolejnych opcji zarobku i udostępnia tańsze pakiety, które przeznaczone są tylko na urządzenia mobilne. Takie opcję abonamentową mają obywatele Indii, a w październiku wprowadzono ją do Malezji. Teraz do listy krajów z subskrypcją na smartfony i tablety dołącza Polska.

>>> "To nie jest OK" - najnowszy zwiastun serialu Netflixa

Zobacz wideo

Netflix testuje tańsze abonamenty mobilne w Polsce

Netflix planuje wprowadzić do Polski dwa nowe plany. Póki co, będzie to rozwiązanie testowe. Antyweb został poinformowany, że powinno ono zostać wprowadzone do 26 lutego. Jeśli przejdzie pomyślnie testy, nowe abonamenty zostaną w ofercie na stałe.

Od kilku lat proponujemy trzy plany subskrypcji. Wprowadzane właśnie testowo dwa nowe wynikają ze znacznego wzrostu wykorzystania urządzeń mobilnych jako sposobu konsumpcji treści w serwisie Netflix. Nowe plany udostępnimy na stałe, gdy odbiorcy doceniający zwiększoną elastyczność będą z nich korzystać i uznają tę zmianę za pozytywną

- informuje biuro prasowe Netflixa za pośrednictwem Wirtualnych Mediów. Nowe abonamenty to Mobile oraz Mobile+. Pierwszy z nich będzie kosztował 24 zł i pozwoli na oglądanie filmów i seriali na jednym urządzeniu (smartfon lub tablet) w jakości SD. Droższy pakiet to koszt 38 zł miesięcznie. W tej cenie mamy możliwość oglądania programów na dwóch urządzeniach naraz w jakoś Full HD. Oprócz urządzeń mobilnych, pakiet Mobile+ będzie można uruchomić na komputerach stacjonarnych oraz na laptopach.

Więcej o: