CD Projekt: Kupując Cyberpunk 2077 na Xbox One, otrzymasz za darmo wersję na Xbox Series X

Cyberpunk 2077 pojawi się we wrześniu tego roku. CD Projekt dotąd ostrożnie wypowiadał się o powstaniu wersji na konsole nowej generacji. Teraz firma pośrednio potwierdza powstanie takich wersji, zapowiadając, że każdy kto kupi grę na Xbox One, będzie mógł otrzymać także wersję na Xbox Series X.

Xbox na Twitterze pochwalił się mocą obliczeniową i różnymi funkcjami nadchodzącej konsoli nowej generacji Microsoftu, Xboxa Series X. Wśród wszystkich możliwości wymieniono też wsteczną kompatybilność, co CD-Projekt wykorzystał, by zdradzić nieco swoich planów dotyczących Cyberpunk 2077. Gra miała mieć premierę w kwietniu, ale przesunięto ją o pięć miesięcy, na 17 września 2020 roku. Niewiele później mają zadebiutować konsole nowej generacji. Dotychczas CD-Projekt informował, że firma skupia się na wersji na PlayStation 4 i Xboxa One, ale rozważa powstanie wersji na nowe urządzenia Sony i Microsoftu. Teraz pojawiła się wskazówka, że stanie się to niemal na pewno. 

>>> TOP Gadżet - sprawdzamy, jak działa Nintendo Switch Lite

Zobacz wideo

Cyberpunk 2077 - kupując wersję na Xbox One, dostaniesz kopię gry na Xbox Series X

W odpowiedzi na twitta o wstecznej kompatybilności Xbox Series X, CD-Projekt napisał, iż "Gracze nigdy nie powinni być zmuszeni do kupowania dwa razy tej samej gry albo jej ulepszeń. Właściciele Cyberpunk 2077 na Xbox One, otrzymają za darmo wersję na Xbox Series X, kiedy ta się pojawi"

Jak pisze Eurogamer, oznacza to już niemal na pewno, że Cyberpunk 2077 powstaje na Xboxa One, a także, jak można podejrzewać, na PlayStation 5. Takiego ruchu można było się spodziewać, a wpis CD-Projekt jest kolejną wskazówką od studia. 

Poza tym, ogłoszono ostatnio, że gra pojawi się na platformie streamingu gier GeForce Now. Cyberpunk 2077 w tej wersji będzie nawet obsługiwał Ray Tracing i będzie można go uruchomić m.in. na smartfonach. 

Więcej o: