Google Chrome z ważną aktualizacją bezpieczeństwa. Sprawdź czy nie masz starej wersji przeglądarki

Google wydało nową aktualizację do swojej przeglądarki Chrome. Wprowadza ważna poprawkę bezpieczeństwa, która łata groźną lukę. Problem dotyczył obsługi danych w JavaScript.

W Google Chrome obecna była poważna luka bezpieczeństwa. Wykrył ją Clement Lecigne, który pracuje w Google Threat Analysis Group. Zespół składa się z analityków bezpieczeństwa, którzy wyszukują groźne z punktu widzenia użytkownika błędy, jak właśnie luka CVE-2020-6418 znaleziona 18 lutego 2020 roku. Google twierdzi, że luka była dotąd ukrywana w tajemnicy. Odpowiada ona za problemy z obsługą typów danych w JavaScript. Umiejętne jej wykorzystanie pozwala na uruchomienie dowolnego kodu w programie, co może być dość groźne. To kolejny problem Google w ostatnich miesiącach. W grudniu okazało się, że Chrome gubi dane jego użytkowników, co było znacznie niebezpieczniejsze niż zażegnany nową aktualizacją problem. 

>>> Aplikacje do przeglądania internetu - zastąpią Google Chrome

Zobacz wideo

Google Chrome z aktualizacją łatającą lukę bezpieczeństwa. Zainstalowałeś już aktualizację?

Poprawkę wprowadza aktualizacja Chrome do wersji 80.3987.122. Aktualną wersję można sprawdzić w ustawieniach, gdzie należy wyciągnąć boczne menu i wybrać opcję "Chrome - informacje". Tam też powinna się pojawić informacja o aktualizacji, którą można wykonać z tego samego miejsca. Aktualizacja trafia do użytkowników systemów Windows, Mac oraz Linux. Google nie podało informacji, kiedy można spodziewać się nowej wersji przeglądarki na urządzenia mobilne. 

Google jakiś czas temu wprowadził nową wersję przeglądarki, która ma zagwarantować większe bezpieczeństwo użytkownikomAplikacje wyposażono m.in. w rozbudowany manager haseł, który może także sprawdzić, czy nasze hasło zostało wykradzione i wygenerować losowy ciąg znaków jako hasło. FBI uważa jednak, że najlepszym sposobem jest tworzenie nie tyle skomplikowanych, co długich haseł, które są jakimiś wyrażeniami. 

Więcej o: