Koronawirus. Samsung umożliwia dezynfekcję smartfona promieniami UV-C. Wszystkim i za darmo

W związku z pandemią koronawirusa, Samsung udostępnił w swoich salonach urządzenia do dezynfekcji promieniami UV-C. W ciągu 10 minut są one w stanie usunąć 99,99 proc. drobnoustrojów z telefonu. Skorzystać z nich mogą wszyscy, nie tylko właściciele smartfonów koreańskiego producenta.

Zgodnie z badaniem portalu insurance2go, nasze smartfony są siedliskiem bakterii, grzybów i pleśni. I to nie małym, ponieważ na telefonach znajduje się nawet 10 razy więcej drobnoustrojów, niż w publicznej toalecie! Telefony niestety czyścimy rzadko, a jest to wyjątkowo ważne w czasie trwającej właśnie pandemii wirusa SARS-CoV-2. Dezynfekcja rąk oraz powierzchni, których dotykamy, jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki zakażenia się koronawirusem. Mycie z użyciem alkoholu o zbyt dużym stężeniu, może uszkodzić smartfona, ale Apple po latach przyznało, że używanie chusteczek dezynfekujących oraz izopropanolu o stężeniu do 70 proc. jest bezpieczne dla iPhone'a. Samsung z kolei zdecydował się na inne działanie.

Zobacz wideo Koronawirus zagraża branży motoryzacyjnej w Chinach. Czy uderzy też w Europę?

Samsung pozwala zdezynfekować smartfona w swoich salonach w związku z koronawirusem

W wybranych salonach Samsung Brand Store oraz autoryzowanych punktach serwisowych Samsunga, dostępne są specjalne urządzenia do dezynfekcji smartfonów promieniami UV-C. 

Smartfony to jedne z najczęściej używanych urządzeń, co powoduje, że na ich obudowach mogą osadzać się różne substancje i bakterie. Zwykłe, domowe metody czyszczenia smartfonów nie dają pewności, że usuniemy je wszystkie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować skuteczniejsze rozwiązanie – dezynfekcję promieniami UV-C

- informuje Marcin Gontarski, Senior Service Operations Manager w Samsung Electronics Polska. Proces czyszczenia trwa 10 minut i pozwala na usunięcie 99,99 proc drobnoustrojów ze smartfona. Dezynfekcja bezpłatnie dostępna jest dla wszystkich, nie tylko posiadaczy urządzeń Samsunga.

Samsung dezynfekuje smarftony promieniami UV-CSamsung dezynfekuje smarftony promieniami UV-C fot. Samsung

Koronawirus. Czytaj także:

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl jest minister Jadwiga Emilewicz.Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chcesz zadać pytanie pisz do nas: next.redakcja@agora.pl

Więcej o: