Aplikacja Zoom Cloud Meetings. Jak zainstalować na komputerze i smartfonie? Skąd pobrać? [PORADNIK]

W związku z izolacją wiele przedsiębiorstw przechodzi na pracę zdalną. To wiąże się z wdrożeniem narzędzi, które pozwalają na firmowe spotkania. Jednym z nich jest aplikacja Zoom Cloud Meetings. Jak ją zainstalować na komputerze i smartfonie? Skąd pobrać Zoom Cloud Meetings?

Wiele przedsiębiorstw mogło przejść na pracę zdalną dzięki współczesnym rozwiązaniom technologicznym. Te pozwalają zastąpić spotkania w pracy. Konieczność izolacji sprawiła, że na pracę z domu przeszło bardzo dużo osób. To, z jakiego rozwiązania będą korzystać, zależne jest od pracodawcy. Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań są WhatsApp, Skype oraz Zoom Cloud Meetings. Ta ostatnio sprawdza się bardzo dobrze w dużych firmach, ponieważ na jednej wideokonferencji jest w stanie obsłużyć nawet 1000 użytkowników, a na Webinariach do 10 tysięcy. 

Zobacz wideo Szukasz alternatywy dla Messengera? Oto cztery komunikatory, które zapewnią ci większą prywatność

Skąd pobrać aplikację Zoom Cloud Meetings?

Aplikacje Zoom Cloud Meetings można pobrać na oficjalnej polskiej stronie programu, pod TYM adresem. Żeby to zrobić, należy zjechać na sam dół strony, gdzie znajdują się odnośniki do pobrania aplikacji na różne systemy: iOS, Android oraz komputery. Program na urządzenia Apple oraz smartfony z Androidem można pobrać również używają sklepów systemowych. Wystarczy w AppStore lub Google Play wpisać Zoom Cloud Meetings i wyszukać.

Jak zainstalować aplikacje Zoom Cloud Meetings?

Wybierając App Store, przechodzimy do strony Apple, gdzie jedynie trzeba wcisnąć przycisk "zainstaluj". Można to zrobić jednak jedynie z poziomu iPhone'a albo iPada.

Jeśli używamy urządzenia z Androidem, to link przeniesie nas do Google Play. Można zrobić to zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i komputerze. W tym drugim przypadku czasami należy jeszcze wybrać urządzenie, na które chcemy pobrać aplikację Zoom Cloud Meetings.

Klikając w link najbardziej na prawo na stronie Zoom Cloud Meeting, pobierzemy plik instalacyjny na nasz komputer. Jest on niewielki, waży 10,7 MB. Po pobraniu należy uruchomić  ten plik poprzez kliknięcie w niego. To rozpocznie instalację, podczas której nic nie musimy robić. Po chwili pokaże nam się okno logowania, gdzie można wybrać opcję dołączenia do spotkania (join a meeting) jeśli mamy do niego numer lub zalogowania się (sign in). 

Więcej o:
Komentarze (17)
Aplikacja Zoom Cloud Meetings. Jak zainstalować na komputerze i smartfonie? Skąd pobrać? [PORADNIK]
Zaloguj się
 • Oceniono 8 razy 6

  Autor zapomniał dodać, że jest po angielsku, że 1:1 jest bezograniczeń, ale bezpłatne jest tylko 40 minut w grupie. O czym jeszcze zapomniał? Zawsze w takim wypadku mam wtażenie, że to artykuł sponsorowany czyli za kasę pod płaszczykiem koronawirusa.

 • wswxxx

  Oceniono 5 razy 5

  Programów jest całe multum. Mnie nie interesuje jaki jest jeden Zoom. Mnie interesuje jak Zoom wypada w porównaniu do: MS Teams, Slacka, Monday.com, Workplace by FB? Takie porównanie byłoby dziennikarstwem, które bym cenił.

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 1 raz 1

  E tam jakieś Internety... W mojej firmie jedziemy cały czas na gołębiach pocztowych.

 • spr2013

  Oceniono 1 raz 1

  używam od paru lat, lekkie, łatwe, polecam zwłaszcza nauczycielom, którym szkoła nic innego nie zapewniła - edukacja ma teraz za darmo bez ograniczeń do 40 minut, trzeba tylko zrobić rejestrację z mailem z domeny edu (edu.pl)

 • rowerem999

  Oceniono 1 raz 1

  Ile to kosztuje i jakie są zalety czy wady w porównaniu do innych ? Bez tych danych artykuł wygląda na nachalną reklamę,

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 2 razy 0

  Super, że ja polecacie. Firma ogłosiła dzisiaj, że nie daje rady, bo liczba użytkownikow eksplodowała a serwery kosztują.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 7 razy -5

  Nie pobierac, nie instalowac - co to znowu za gowno. Gdzie te stare dobre telefony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX