Kolejny Apple Watch jeszcze lepiej zadba o użytkownika. Będzie ostrzegał przed... atakami paniki

Apple Watch dostanie kolejne funkcje pomagające zadbać o zdrowie. Tym razem psychiczne. Ma wykrywać i ostrzegać użytkowników przed nadchodzącymi atakami paniki.
Zobacz wideo Nawet Apple się myli. Oto największe wpadki giganta

Nie da się ukryć, że Apple podbił rynek inteligentnych zegarków, który kiedyś wydawał się skazany na porażkę. Stało się to prawdopodobnie również za sprawą przydatnych funkcji zdrowotnych w modelach z linii Apple Watch - niejednokrotnie już ratowały zdrowie, a nawet życie.

Apple Watch ma ostrzegać przed atakami paniki

Poprzednie modele Apple Watch dostały m.in. możliwość wykonywania badania EKG czy wykrywania upadku. Teraz nieoficjalnie mówi się, że niedługo będą mogły zmierzyć poziom tlenu we krwi. Ale to ponoć nie koniec nowości, które szykuje dla nas amerykańska firma.

Jak twierdzi wiarygodny informator Jon Prosser (w podcaście Geared Up), kolejną ma być możliwość wykrywania nadchodzących ataków paniki u użytkownika. Funkcja ma opierać się na odczycie tętna oraz wspomnianego poziomu tlenu we krwi właściciela zegarka. W ten sposób algorytm określi, czy użytkownik ma anormalnie szybki oddech. Gdy wykryje możliwość nadejścia ataku paniki, poinformuje o tym.

Chodzi oczywiście o to, aby właściciel Apple Watcha mógł zawczasu zareagować i przygotować się do napadu. Dla przykładu, jeśli będzie w tym czasie prowadził samochód, zegarek Apple poprosi o zatrzymanie się i wykonanie ćwiczeń oddechowych.

Kiedy funkcja pojawi się w Apple Watch?

Zdaniem Prossera, funkcja taka nie zostanie wprowadzona od razu. Informator uważa, że Apple ogłosi ją podczas konferencji dla deweloperów Worldwide Developers Conference (WWDC), która odbędzie się w czerwcu tego roku. Do zegarków trafi jednak najwcześniej zimą tego roku lub dopiero w przyszłym roku, czyli już po premierze kolejnej generacji Apple Watcha.

Serwis MacRumors podaje, że opcja wykrywania ataków paniki może pojawić się jednak również w starszych smartwatchach Apple. Pod warunkiem, że będą one też miały funkcję wykrywania poziomu tlenu we krwi. Stosowane w zegarkach czujniki tętna już teraz są w stanie zaoferować taką możliwość, ale konieczna jest aktualizacja oprogramowania. 

***

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>