Dzień Matki w Google Doodle. Sam zrób kartkę dla swojej mamy

We wtorek 26 maja obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Google przygotował na tę okazję specjalne wydanie Doodle, które pozwala nam na stworzenie własnej kartki z życzeniami dla mamy.

Google Doodle na Dzień Matki pozwoli poczuć się nam trochę jak w przedszkolu, ponieważ to nic innego jak "kreator laurek". Z tą różnicą, że elektronicznych. Dzięki niemu możemy stworzyć własną kartkę do wysłania swojej mamie.

Zobacz wideo Dzień Matki. Najukochańsza osoba na świecie oczami dziecka

Do dyspozycji mamy kilka kolorów tła (białe, żółte, zielone i fioletowe) i kilkanaście różnych elementów, którymi możemy ozdabiać kartkę. Wśród nich znajdziemy m.in. serduszka, guziki, makaronowe rurki, gwiazdki i więcej niż jedno zwierzę, czyli żółwie i dwie lamy. Doodle na Dzień Matki posiada również gumkę do ścierania, dzięki czemu łatwo możemy wprowadzać ewentualne zmiany.

Google Doodle na Dzień MatkiGoogle Doodle na Dzień Matki Fot. Google

Następnie możemy wysłać kartkę do swojej mamy za pośrednictwem Facebooka, Twittera lub poczty e-mail. Zostaną wysłane w kopercie z napisem "Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki!". 

Dzień Matki w Polsce

Jak czytamy w  "Newsweeku", w Polsce Dzień Matki obchodzono po raz pierwszy w Krakowie 26 maja 1923 r.

Tego dnia święto wszystkich mam wypada tylko w naszym kraju. Nie posiada ono bowiem jednej ustalonej daty. Ta jest zależna od terminu przyjętego przez dane państwo. W największej liczbie krajów - 78, Dzień Matki obchodzi się w drugą niedzielę maja. Tak jest m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Czechach, Chinach i Stanach Zjednoczonych.

W Wielkiej Brytanii i Irlandii w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. "Historia brytyjskiego święta jest o tyle ciekawa, że choć ma ono lokalne korzenie, to tradycja jego obchodzenia prawie całkowicie wygasła w dwudziestoleciu międzywojennym. Wskrzesili ją dopiero amerykańscy żołnierze licznie przybywający na wyspy w czasie II wojny światowej" - pisze  "Newsweek".

Więcej o: