Microsoft Teams od teraz nie tylko dla firm. Z popularnego narzędzia będą mogli skorzystać wszyscy

Microsoft Teams to cieszące się sporą narzędzie służące do m.in. do tworzenia wideokonferencji. Microsoft zdecydował się wprowadzić zmiany, dzięki którym komunikator jest dostępny dla wszystkich.

W związku z pandemią koronawirusa i przymusową izolacją wiele osób musiało przejść na tryb pracy zdalnej. Naturalną konsekwencją tego zdarzenia jest gwałtowne zwiększenie popularności aplikacji do prowadzenia wideokonferencji. Jednym z tego typu narzędzi jest Microsoft Teams, który już wkrótce może być wykorzystywany nie tylko przez firmy oraz biznesy.

Zobacz wideo Nie tylko Google. Jakie inne aplikacje mogą przydać się na twoim smartfonie?

Microsoft Teams od teraz na wszystkich. Konsumencka wersja dostępna do pobrania 

Jak podaje serwis dobreprogramy.pl, od 24 czerwca Microsoft zdecydował się wprowadzić Microsoft Teams w wersji konsumenckiej. Oznacza to, że z narzędzia będzie mógł skorzystać każdy. Dotychczasowo niezbędne było posiadanie firmowego konta Microsoft bądź być dołączonym przez kogoś, kto takowe posiada. Konsumencką aplikację Teams można znaleźć dostępną na iOS oraz Android. 

Osoby, które będą chciały korzystać z aplikacji, muszą założyć konto przy użyciu numeru telefonu. Mogą skorzystać także z loginu do konta Microsoft. Teams pozwala na prowadzenie rozmów z 250 osobami jednocześnie

Microsoft Teams, ale nie tylko. Jakie są najpopularniejsze narzędzia do prowadzenia wideokonferencji?

Sporą popularnością wśród narzędzi cieszą się sprawdzone od lat Skype oraz WhatsApp. Ograniczeniem Skype'a jest to, że wideokonferencja pomieści jedynie 50 osób, druga z aplikacji pozwala natomiast na czat 250 osobami, ale tylko czterema w wideokonferencji. Inne zyskujące popularność komunikatory to Zoom oraz Cisco Webex Meetings.

>>> Dowiedz się więcej: Szukasz alternatywy dla Microsoft Teams? Aplikacje, które mogą go zastąpić to m.in. Google Hangouts czy Zoom

Więcej o: