Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do organizowania wideokonferencji, jest Microsoft Teams. To powszechne narzędzie, ponieważ jest elementem pakietu Office 365. W okresie kryzysowym firma udostępniła część funkcjonalności za darmo. Z pomocą tej aplikacji można organizować wideokonferencje dla 250 osób, a zaletą jest łatwa synchronizacja z programami pakietu, tj. Wordem, Excelem, PowerPointem czy OneNotem.
Na podobnej zasadzie działa Google Hangouts Meet, który wchodzi w skład pakietu G Suit. Także i tutaj możliwe są konferencje do 250 osób i synchronizacja z programami należącymi do ekosystemu, w tym kalendarzem i pocztą elektroniczną (Gmail).
Skype oraz WhatsApp są wygodne, ponieważ zna je niemal każdy, a spora część osób ma tam konta. Ograniczeniem Skype'a jest to, że wideokonferencja pomieści jedynie 50 osób, ale w mniejszych firmach, to powinno wystarczyć. TUTAJ znajdziecie nasz poradnik dotyczący tego komunikatora.
WhatsApp pozwala na czat z 250 osobami, ale w wideokonferencji udział brać mogą tylko cztery osoby. Jak posługiwać się tą aplikacją, możecie przeczytać w TYM miejscu na naszej stronie.
Można wybrać też dwie aplikacje, których dużą zaletą jest możliwość udostępniania nie tylko plików, ale także całego pulpitu, co dość znacząco może ułatwić pracę. Mowa o Zoom ora Cisco Webex Meetings. Pierwsza z aplikacji bije rekordy popularności - w ostatnim czasie dołączyło do niej 20 mln nowych użytkowników. Zoom pozwala na zorganizowanie wideokonferencji nawet na 1000 osób i jest darmowy. Jak go zainstalować, dowiecie się TUTAJ.
Z kolei Cisco Webex Meetings działa w chmurze, dzięki czemu nie zużywa zasobów pamięci na naszych komputerach. Ponadto ma m.in. opcję organizowania ankiet i można urządzać w nim wirtualną klasę. Na czas izolacji Cisco i IBM udostępniły aplikację dla szkół i nauczycieli za darmo. W wideokonferencji uczestniczyć może 200 osób, a kolejne 800 może dołączyć w formie samego dźwięku.