Szukasz alternatywy dla Microsoft Teams? Aplikacje, które mogą go zastąpić to m.in. Google Hangouts czy Zoom
Jednym z najpopularniejszych rozwiązań do organizowania wideokonferencji, jest Microsoft Teams. To powszechne narzędzie, ponieważ jest elementem pakietu Office 365. W okresie kryzysowym firma udostępniła część funkcjonalności za darmo. Z pomocą tej aplikacji można organizować wideokonferencje dla 250 osób, a zaletą jest łatwa synchronizacja z programami pakietu, tj. Wordem, Excelem, PowerPointem czy OneNotem.
Na podobnej zasadzie działa Google Hangouts Meet, który wchodzi w skład pakietu G Suit. Także i tutaj możliwe są konferencje do 250 osób i synchronizacja z programami należącymi do ekosystemu, w tym kalendarzem i pocztą elektroniczną (Gmail).
Sprawdzone i znane rozwiązania - Skype oraz WhatsApp
Skype oraz WhatsApp są wygodne, ponieważ zna je niemal każdy, a spora część osób ma tam konta. Ograniczeniem Skype'a jest to, że wideokonferencja pomieści jedynie 50 osób, ale w mniejszych firmach, to powinno wystarczyć. TUTAJ znajdziecie nasz poradnik dotyczący tego komunikatora.
WhatsApp pozwala na czat z 250 osobami, ale w wideokonferencji udział brać mogą tylko cztery osoby. Jak posługiwać się tą aplikacją, możecie przeczytać w TYM miejscu na naszej stronie.
Zyskujące na popularności - Zoom i Cisco Webex Meetings
Można wybrać też dwie aplikacje, których dużą zaletą jest możliwość udostępniania nie tylko plików, ale także całego pulpitu, co dość znacząco może ułatwić pracę. Mowa o Zoom ora Cisco Webex Meetings. Pierwsza z aplikacji bije rekordy popularności - w ostatnim czasie dołączyło do niej 20 mln nowych użytkowników. Zoom pozwala na zorganizowanie wideokonferencji nawet na 1000 osób i jest darmowy. Jak go zainstalować, dowiecie się TUTAJ.
Z kolei Cisco Webex Meetings działa w chmurze, dzięki czemu nie zużywa zasobów pamięci na naszych komputerach. Ponadto ma m.in. opcję organizowania ankiet i można urządzać w nim wirtualną klasę. Na czas izolacji Cisco i IBM udostępniły aplikację dla szkół i nauczycieli za darmo. W wideokonferencji uczestniczyć może 200 osób, a kolejne 800 może dołączyć w formie samego dźwięku.
-
Brexit. Za zakupy w Wielkiej Brytanii zapłacił kilkadziesiąt procent więcej. "Doliczamy cło i VAT"
-
Słodko-gorzkie dane z Izraela. Szczepienia idą pełną parą, pandemia nie daje spokoju [WYKRES DNIA]
-
Niemcy. Angela Merkel chce dalszych obostrzeń. Szuka sposobu na całkowite zamrożenie ruchu lotniczego
-
Dramatyczna wyrwa demograficzna w 2020 r. to... wina rządu PO-PSL? Minister Maląg zaskakuje
-
Norweski dziennikarz w dwie godziny kupił w Polsce fałszywy wynik testu na COVID-19. Nie kosztował wiele
- Siłownie wkrótce zostaną otwarte? Sanepid daje zielone światło i mówi o "stosunkowym bezpieczeństwie"
- USA. Główny epidemiolog najlepiej opłacanym pracownikiem rządu. Zarabia więcej od prezydenta
- Szczepionka będzie remedium dla światowej gospodarki? MFW: PKB może wzrosnąć o 5,5 proc.
- 14. emerytura nie dla każdego w pełnej kwocie. Co trzeba wiedzieć o czternastkach?
- Niedzielski: Analizujemy możliwość zakupu szczepionek poza mechanizmem unijnym