Amazon Prime Video pozwoli na wspólne oglądanie filmów nawet 100 osobom naraz. Bez wychodzenia z domu

Amazon zaprezentował funkcję, która pozwoli na wspólne oglądanie filmów Prime Video z dala od siebie. Opcja "Watch Party" będzie darmowa i pozwoli na rozrywkę w grupie do 100 osób.
Zobacz wideo Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

Firmy odpowiedzialne za usługi do streamingu filmów od miesięcy cieszą się sporą popularnością, czemu sprzyjała pandemia koronawirusa. Brak spotkań ze znajomymi, chociażby na wspólny seans filmowy, dość mocno jednak uprzykrza życie. Nic zatem dziwnego, że przedsiębiorstwa takie jak Netflix, HBO czy Amazon starają się udoskonalić swoje usługi.

"Watch Party" w Amazon Prime Video

Nową funkcję w ramach swojej usługi zapowiedziała teraz ostatnia z wymienionych wcześniej firm. Amazon Prime Video zostanie wzbogacony o tryb "Watch Party", który pozwoli na oglądanie filmów w gronie znajomych i dzielenie się wrażeniami na bieżąco. Tyle że zamiast w jednym pomieszczeniu, każdy będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu zdalnie - ze swojego domu.

Funkcja działa dość podobnie jak popularne w ostatnim czasie wtyczki do przeglądarek (np. Netflix Party) pozwalające na oglądanie filmów w grupie. Gospodarz spotkania klika na ikonkę Watch Party przy interesującym go filmie, generując link, który następnie może przesłać innym osobom w dowolny sposób. Może zaprosić w ten sposób nawet do 100 gości.

Amazon Watch PartyAmazon Watch Party fot. zrzut ekranu ze strony amazon.com/adlp/watchparty

Gospodarz ma kontrolę nad odtwarzanym filmem - może go zatrzymać czy przewinąć, a zmiany te będą natychmiast synchronizowane u wszystkich oglądających w ramach jednego spotkania. Każdy ze znajomych będzie mógł też kontaktować się z grupą poprzez czat tekstowy i wysyłanie emotikon.

Oczywiście, aby dołączyć do spotkania, konieczne jest posiadanie aktywnej subskrypcji w Amazon Prime Video. Musi ją mieć nie tylko gospodarz, lecz także każdy z uczestników seansu. Samo korzystanie z funkcji Watch Party nie będzie jednak dodatkowo płatne. Nie wymaga też instalacji żadnych dodatków - jest natywnie dostępne w usłudze z poziomu przeglądarki internetowej.

Watch Party na razie dostępne jest jedynie przy części filmów i dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Amazon nie wspomina nic na temat dostępności usługi w innych krajach, deklaruje jednak, że funkcja jest dostępna "aktualnie tylko w USA", co może oznacza, że w przyszłości trafi również do użytkowników na pozostałych rynkach. 

Więcej o: