Tesla znacznie obniża cenę Modelu Y. Firma Muska chce utrzymać poziom sprzedaży w czasie kryzysu

Tesla zdecydowała się obniżyć cenę Modelu Y o 3 tys. dol. zaledwie cztery miesiące po premierze. Amerykański koncern za wszelką cenę chcę utrzymać poziom sprzedaży. Na razie tańsze auta można dostać jedynie za oceanem.

Epidemia koronawirusa okazała się potężnym ciosem dla branży motoryzacyjnej. Producenci aut musieli na kilka tygodni zamknąć zakłady produkcyjne. Co więcej, w minionych miesiącach znacznie spadała sprzedaż samochodów, a prognozy ekspertów co do kolejnych miesięcy nie napawają optymizmem. 

Zobacz wideo W Chinach będą budować Tesle. Pierwsza fabryka poza USA powstanie w Szanghaju

Tesla obniża ceny aut, ale tylko na amerykańskim rynku 

Firma Elona Muska zamierza zrobić wszystko, by utrzymać obecny poziom sprzedaży. Jak podaje Agencja Reutera, firma zdecydowała się obniżyć o 3 tys. dolarów cenę Modelu Y. Obecnie najnowsze dzieło Tesli można kupić za 49,9 tys. dol., czyli o prawie 6 proc. mniej względem ceny początkowej. Droższa wersja Performance kosztuje natomiast 59,9 tys. dol.

Tesla już wcześniej zdecydowała się obniżyć ceny innych modeli aut, ale tylko na amerykańskim rynku. O 5 tys. dolarów ceny Modeli S i X, a najtańszego w ofercie Modelu 3 o 2 tys. dol. - w ten sposób jego podstawowa wersja Standard Range Plus kosztuje teraz 37,99 tys. dol. W Europie ceny pozostały bez zmian i kształtują się następująco: Model S - 68,9 tys. euro, Model X - 73,9 euro Model 3 - 48,2 tys. euro. 

Tesla Elona Muska wciąż w dobrej sytuacji mimo spadku sprzedaży

Obniżka cen jest reakcją na gorsze wyniki sprzedażowe firmy i kryzys w branży motoryzacyjnej. Na tle innych koncernu Tesla i tak znajduje się w dogodnym położeniu. W pierwszym kwartale 2020 roku Tesle trafiły do ponad 88 tys. kierowców i firma, mimo pandemii, nadal chce w tym roku dotrzymać obietnicy sprzedaży pół milionach samochodów. W kwietniu 2020 roku Tesla sprzedała jednak o blisko 50 proc. mniej aut aniżeli w tym samym okresie w 2019 roku. 

Więcej o: