Cyberpunk 2077. Syndyk CDP pisze do graczy. CD Projekt uspokaja i rozwiewa wątpliwości

Syndyk masy upadłościowej CDP pisze do graczy, którzy zamówili wersję kolekcjonerską Cyberpunk 2077 i oferuje zgłoszenie wierzytelności. CD Projekt, który zobowiązał się dostarczyć grę zamiast CDP, już raz wyjaśniał sytuację. Teraz stworzono FAQ, by rozwiać wszystkie wątpliwości.

Na początku roku zaczęły się poważne problemy wydawcy gier CDP. Firma oficjalnie zniknęła z rynku w maju, wtedy też swoje działanie rozpoczął syndyk upadłościowy. CDP odpowiedzialne było za dostarczenie graczom wersji kolekcjonerskich Cyberpunk 2077, pojawiła się więc obawa, że te nie zostaną dostarczone. CD Projekt szybko jednak zapowiedział, że zajmie się tym osobiście i gracze nie muszą się martwić, że nie otrzymają gry.

Tu do akcji, pod koniec lipca, wkroczył syndyk, który w związku z postępowaniem upadłościowym wysyłał wiadomości osobom, które zamówiły edycję kolekcjonerską Cyberpunk 2077, informując, że mogą oni dokonać zgłoszenia wierzytelności. Jak donosi branżowy portal PPE, jeden z czytelników dowiedział się, że nie jest to konieczne działanie, ale stanowi formę zabezpieczenia, gdyby CD Projekt z jakiegoś powodu nie chciał zrealizować zamówień CDP. 

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

CD Projekt uspokaja. Syndyk działa niezależnie od nich i gry zostaną dostarczone

PPE skontaktował się wtedy z przedstawicielami CD Projekt, którzy zapewnili, że nie ma obaw i z pewnością ci, którzy zamówili edycję kolekcjonerską, otrzymają ją na czas. Nie muszą też podejmować żadnych dodatkowych działań. Zapytań i wątpliwości musiało być jednak więcej, gdyż CD Projekt zdecydowało się stworzyć specjalny FAQ z odpowiedziami na pytania, które mogą paść w kontekście edycji kolekcjonerskiej. Deweloper ponownie zapewnia, że gry dotrą na czas.

Wyjaśnia też, dlaczego z graczami kontaktował się syndyk i jak to się dzieje, że informacje podawane przez niego różnią się od zapewnień ze strony CD Projekt?

W swoich działaniach jesteśmy niezależni od syndyka CDP, którego obowiązkiem jest zabezpieczenie masy upadłościowej po spółce CDP i spłacenie jej wierzycieli. Jako podmiot niezależny nie mamy wpływu na przebieg postępowania upadłościowego. Nasze gwarancje dotyczące dostarczenia gry osobom, które dokonały jej zakupu w sklepie CDP (cyberpunk.sklep.pl) wynikają z porozumienia, jakie zawarliśmy z CDP w styczniu 2020 roku. Niezależnie od wyniku rozmów, które obecnie prowadzimy z syndykiem i które mają na celu wypracowanie wspólnego stanowiska, ze swojej strony mamy zamiar zrealizować obowiązki przyjęte przez nas w porozumieniu zawartym z CDP.

- wyjaśnia CD Projekt. 

Więcej o: