Huawei prezentuje kilka ciekawych nowości. Pokazano m.in. "inteligentne" okulary

Huawei zaprezentował właśnie trzy nowe smartfony, a także kilka innych ciekawych nowości, które niedługo trafią do oferty chińskiego producenta również w Polsce. Wśród nich nowe słuchawki nauszne FreeBuds Studio oraz "inteligentne" okulary x Gentle Monster Eyewear II.
Zobacz wideo Bose Frames Alto - okulary przeciwsłoneczne i słuchawki w jednym [TOPGadżet]

Huawei na globalnej premierze w czwartek pokazał kilka nowych produktów. Najważniejsza była oczywiście prezentacja nowych smartfonów z serii Mate 40. Poza Matem 40 Pro, który trafił już w nasze ręce, do portfolio chińskiego producenta dołączają modele Huawei Mate 40 oraz Mate 40 Pro+.

Wszystkie trzy smartfony różnią się od siebie przede wszystkim możliwościami foto i wideo. W Mate 40 do dyspozycji użytkownika oddano trzy aparaty (główny, tele 3x oraz szerokokątny). W przypadku Mate'a 40 Pro mamy do dyspozycji podwójny aparat główny, peryskopowy tele 5x oraz szerokokątny, a Mate 40 Pro+ ma nie jeden, a dwa aparaty z teleobiektywami (3x oraz peryskopowy 10x), a także dodatkowy sensor ToF do wykrywania głębi.

Huawe Mate 40 ProHuawe Mate 40 Pro fot. BP

I to właśnie możliwościami z zakresu foto Huawei chwali się szczególnie. Model Mate 40 Pro został już okrzyknięty najlepszym smartfonem do zdjęć przez DxOMark. Co więcej, zdaniem Huawei nowe Mate'y będą najlepszymi smartfonami do filmowania w portfolio chińskiego producenta.

"Inteligentne" okulary, bezprzewodowe słuchawki i głośnik

Poza nowymi smartfonami pokazano również m.in. słuchawki FreeBuds Studio. Do tej pory Huawei miał w swojej ofercie jedynie słuchawki dokanałowe FreeBuds Pro, teraz dołączają do nich również większe słuchawki nauszne z dwoma membranami o średnicy 40 mm (zakres częstotliwości od 4 do 48 kH).

Huawei FreeBuds Studio mają imponować przede wszystkim dynamiczną redukcją szumów (do 40 dB) z możliwością samodzielnego przełączania się pomiędzy trzeba trybami wygłuszania otoczenia. Słuchawki mają zatem same dostosowywać się do warunków panujących w danym miejscu. Urządzenie zostało też wyposażone w dwie anteny Bluetooth, dzięki czemu ma pozwolić na połączenie z dwoma urządzeniami jednocześnie oraz zapewnić bardziej stabilny sygnał.

Huawei FreeBuds StudioHuawei FreeBuds Studio fot. mat. pras. Huawei

Drugim akcesorium pokazanym w czwartek są nowej generacji okulary przeciwsłoneczne stworzone we współpracy z południowokoreańską firmą Gentle Monster Eyewear. Od tradycyjnych okularów odróżniają się one przede wszystkim obecnością modułu Bluetooth, głośniczków oraz mikrofonów umożliwiających słuchanie muzyki i prowadzenie rozmów. 

Okularami sterować można dzięki obecności funkcji rozpoznawania gestów, a bateria wystarczy na 5 godzin działania. Co ciekawe, Huawei x Gentle Monster Eyewear II mają stale nasłuchiwać dźwięków otoczenia i dostosowywać głośność muzyki do zastanych warunków. Kolejną przydatną ciekawostką jest automatycznie zatrzymanie muzyki w momencie zdjęcia okularów.

Huawei Sound XHuawei Sound X fot. mat. pras. Huawei

Ostatnim sprzętem audio chińskiego producenta, który pojawi się na rynku będzie głośnik Huawei Sound. Urządzenie designem nawiązuje do pokazanego wcześniej bardziej zaawansowanego głośnika Sound X, który mieliśmy okazję testować w lipcu. Nowy model został wyposażony w głośnik niskotonowy 40 W oraz trzy pełnozakresowe membrany 5 W i został opracowany wspólnie z francuską marką Devialet.

Huawei niestety na razie nie podał szczegółów dotyczących cen i dostępności nowego sprzętu na polskim rynku. Najpewniej jednak wszystkie urządzenia niebawem pojawią się również w sklepach nad Wisłą.

Więcej o: