InPost wystartował z usługą Weekendowe Nadania. Sklepy będą mogły szybciej wysłać paczkę

InPost startuje z usługą Weekendowe Nadania, która pozwoli sprzedawcom nadać paczkę w sobotę lub niedzielę. Dzięki takiej możliwości zrobione online zakupy powinny szybciej trafić do klientów.
Zobacz wideo Windows Vista, Zune czy Millenium Edition? Oto największe wpadki Microsoftu [TOPtech]

Okres przedświąteczny w tym roku może upłynąć pod znakiem pandemii koronawirusa. Zamknięte centra handlowe oraz chęć zachowania dystansu społecznego zapewne sprawią, że wzrośnie liczba osób robiących zakupy przez internet

InPost uruchamia Weekendowe Nadania

Wychodząc naprzeciw rosnącej liczbie nadawanych paczek, InPost ogłosił uruchomienie usługi Weekendowe Nadania. Usługa skierowana jest do przedsiębiorców (sprzedawców), którzy posiadają konto w Managerze Paczek lub WebTruckerze - tłumaczy na swojej stronie InPost.

Jeśli sprzedawca skorzysta z Weekendowego Nadania, kurierzy InPostu odbiorą paczkę w godzinach 8-16 w soboty i 8-13 w niedziele, dzięki czemu jej podróż rozpocznie się wcześniej. Co jednak istotne, kurierzy odbiorą w sobotę lub niedzielę jedynie paczki, dla których sprzedawcy wypełnili formularze nadania do soboty do godziny 13. W przeciwnym razie paczka będzie mogła wyruszyć dopiero w poniedziałek.

Akcja ruszyła już w ostatnią sobotę (7 listopada), jednak będzie ograniczona czasowo. Usługa będzie dostępna tylko do 20 grudnia 2020 roku. Ma ona pozwolić na sprawniejsze dostarczenie prezentów gwiazdkowych do klientów. Zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się też inna okazja do zakupów - Black Friday (27 listopada).

Więcej o: