Te elektryczne hulajnogi kupisz teraz za grosze. Modele z wyprzedaży dużo, dużo taniej

Elektryczne hulajnogi to coraz popularniejszy środek transportu miejskiego zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Teraz możesz je kupić jeszcze taniej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Hulajnogi elektryczne: trend, który podbija rynek nie tylko w Polsce

Hulajnogi elektryczne to hit ostatnich lat. Zwinne, dość szybkie, zajmujące mało miejsca i pozwalające sprawnie przemieszczać się po mieście hulajnogi zyskały w bardzo szybkim czasie wielu zwolenników. Dowodem na to są chociażby masowo powstające miejskie wypożyczalnie tego rodzaju sprzętu, dzięki którym za niewielką kwotę możemy wygodnie przemieścić się z punktu A do punktu B, bez konieczności kupowania własnego pojazdu. Stały się one doskonałą alternatywą dla stacji rowerów miejskich - praktycznie każdy może z nich skorzystać. 

Hulajnoga elektryczna to tak naprawdę zwykła hulajnoga, która została wyposażona w silnik i akumulator, co pozwala na poruszanie się nią bez użycia siły mięśni. Początkowo stworzona była jako zabawka dla dzieci, ale obecnie stała się alternatywnym sposobem na poruszanie się także dla dorosłych. Hulajnogi elektryczne najlepiej sprawdzają się w przestrzeni miejskiej, gdzie mamy długie odcinki prostej nawierzchni, na których najlepiej radzi sobie takie urządzenie

Hulajnogi elektryczne: dla kogo?

Hulajnogi elektryczne to tak naprawdę sprzęt dla każdego. Śmiało poruszać nim mogą się starsze dzieci, jednak najlepiej, aby w przestrzeni publicznej robiły to pod opieką dorosłego. Dorośli z powodzeniem również mogą poruszać się hulajnogami, jednak w ich przypadku istnieje jedno ograniczenie - hulajnogi elektryczne posiadają limit wagowy, który najczęściej oscyluje około 100 kg, co oznacza, że słusznej budowy mężczyzna raczej nie będzie mógł pozwolić sobie na przejażdżkę takim środkiem transportu. 

Zobacz wideo Góralczyk: "Popularność hulajnóg to efekt urbanizacji"

Hulajnogi elektryczne: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ze względu na rosnące zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych modeli. Mamy nawet rodzimą konstrukcję - Frugal Passion - która całkiem dobrze przyjęła się wśród użytkowników. Decydując się na zakup hulajnogi akumulatorowej, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby móc w pełni cieszyć się z użytkowania sprzętu. 

  • rozmiar - to bodaj najważniejsza kwestia podczas wyboru hulajnogi; musi być on dopasowany do wzrostu użytkownika, w ten sposób zyskamy pewność, że użytkowanie będzie wygodne i przede wszystkim bezpieczne; dobre modele posiadają regulację wysokości kierownicy, co pozwala idealnie dopasować ją do konkretnej osoby.
  • pojemność akumulatora - od tego zależy jak długo i jak daleko będziemy mogli pojechać naszą hulajnogą. Dlatego warto zwracać uwagę na te urządzenia, które mają w tym zakresie jak najwyższe parametry.
  • wykonanie kół - to rzecz, która wpłynie głównie na komfort jazdy; pompowane koła znacznie lepiej poradzą sobie z nierównościami terenu i będą doskonale amortyzować drgania podczas jazdy.
  • oświetlenie - to konieczny element wyposażenia, który zabezpieczy użytkownika przed ewentualnymi niebezpiecznymi zdarzeniami; jako że hulajnogi rozwijają dość spore prędkości, warto, aby inni uczestnicy ruchu mieli szansę odpowiednio wcześniej je dostrzegać.

Hulajnogi elektryczne: wyprzedaż sezonowa

Początek roku to oczywiście czas sezonowych wyprzedaży. Dotyczy to także sprzętów, takich jak hulajnogi elektryczne. Interesujące modele można nabyć obecnie ze sporym upustem. Oto kilka ofert godnych uwagi:

  • Xiaomi Mi Electric Scooter Essential przeceniona z 1299 na 1199 złotych
  • Segway KickScooter E22E przeceniona z 1979 na 1699 złotych
  • Motus Scooty 10 Turkus przeceniona z 1999 na 1599 złotych
  • inSPORTline Swifter 8" przeceniona z 3699 na 2899 złotych
  • City Boss T7 czarna 10" przeceniona z 7999 na 5989 złotych
  • W-TEC Lonix przeceniona z 3979 na 3579 złotych
Więcej o: