Nie tylko samochód. Z poziomu aplikacji Ubera można już wypożyczyć hulajnogę

Od dziś w Uberze można zamówić przejazd nie tylko samochodem. W trzech miastach w Polsce w aplikacji pojawiły się również hulajnogi elektryczne Lime. Możemy znaleźć je na mapie i wypożyczyć bez konieczności zakładania dwóch kont.
Zobacz wideo

Uber poinformował właśnie o nowości, która sprawi, że platforma zostanie wsparta o kolejny środek transportu. Od poniedziałku w aplikacji poza samochodami znajdziemy również hulajnogi elektryczne Lime.

Hulajnogi Lime w aplikacji Ubera w trzech polskich miastach

Elektryczne pojazdy można znaleźć już na mapie siedmiu europejskich (w tym trzech polskich) miast - są dostępne w Sztokholmie, Malmö, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Pradze i Wiedniu. Hulajnogi pokazują się po wybraniu odpowiedniej opcji w aplikacji i zostały dodane do już obecnych wersji UberX, Uber Select, Uber Black oraz Uber Van.

Bardzo cieszymy się z wprowadzenia w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu nowych form komunikacji i umożliwienia korzystania z nich tym mieszkańcom, którzy nie mają własnych samochodów. Integracja z hulajnogami Lime to kolejny sposób na szybkie i tanie poruszanie się po mieście i doskonałe uzupełnienie transportu publicznego

- mówi Billy Guernier, Head of New Mobility Platform w Uberze.

Hulajnogi Lime dostępne z poziomu aplikacji UberHulajnogi Lime dostępne z poziomu aplikacji Uber fot. materiały prasowe Uber / zdjęcia połączone

Współpraca Ubera i Lime'a ułatwieniem dla użytkowników

Nowa opcja ma być ułatwieniem dla użytkowników. Obecni klienci Ubera będą mogli zalogować się do aplikacji tak, jak wcześniej i wypożyczyć hulajnogę bez konieczności podawania na nowo swoich danych i numeru karty płatniczej. Oczywiście Uber jest tu jedynie pośrednikiem, a hulajnogi, które pojawiły się w jego aplikacji, należą do operatora Lime'a.

Z niecierpliwością czekamy na kontynuację i rozszerzenie naszej współpracy z platformą Uber, by transport miejski stał się jeszcze bardziej intuicyjny, łatwiejszy, bezpieczniejszy i bardziej zrównoważony. Jesteśmy podekscytowani, że mieszkańcy i goście przyjeżdżający do Warszawy, Wrocławia czy Poznania mogą teraz również wypożyczyć hulajnogi Lime za pośrednictwem aplikacji Uber

- dodaje Joe Kraus, Dyrektor Operacyjny Lime'a.

Jak wypożyczyć hulajnogę?

Proces wypożyczenia hulajnogi z poziomu platformy Uber nie różni się od tego w aplikacji Lime - wystarczy podejść do pobliskiej hulajnogi i zeskanować kod QR przy pomocy aparatu w smartfonie. Aby oddać pojazd, trzeba zaparkować hulajnogę w odpowiednim miejscu i z poziomu aplikacji Ubera zakończyć przejazd.

Identyczne są również ceny wypożyczenia zgodnie z cennikiem Lime'a. Za odblokowanie hulajnogi aplikacja pobiera trzy zł, a każda minuta jazdy kosztuje 50 groszy. Przed każdym wypożyczeniem hulajnogi Uber będzie zachęcać do noszenia kasku oraz zachowania czujności na drodze.

Czytaj też: Hulajnogę Lime można zdalnie rezerwować. Będzie czekać przez 15 minut

Więcej o: