Który iPhone konsumenci cenią najbardziej? 11, 12, a może jakiś starszy model?

Kolejne wersje smartfonów od Apple cieszą się sporą popularnością, ale swoich fanów mają też starsze modele tych urządzeń. Które z nich są najbardziej cenione?

iPhone 11 vs iPhone 12: który model prezentuje się bardziej interesująco?

iPhone'y od Apple zrewolucjonizowały rynek smartfonów. Pierwszy model został zaprezentowany już w 2007 roku przez Steve’a Jobsa jako urządzenie służące nie tylko komunikacji, ale również do rozrywki. To, co wyróżnia smartfony Apple na tle konkurencji, to system iOS stosowany tylko w urządzeniach tej marki. Ponadto telefony tej marki bazują na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych i oferują bardzo wysoki komfort użytkowania. 

Najnowszy model dostępny na rynku od kilku miesięcy to iPhone 12. Jak kształtują się różnice między nim a jego poprzednikiem, który na rynek trafił rok wcześniej?

Jeśli chodzi o iPhone 11, to jego najważniejsze parametry prezentują się następująco:

 • system operacyjny iOS 13
 • przekątna ekranu: 6.1 cali; rozdzielczość ekranu 1792 × 828 pikseli
 • procesor: Apple A13 Bionic
 • pamięć wewnętrzna: 256 GB
 • aparat: rozdzielczość matrycy: 12 Mpix; jasność przysłony f/1,8, optyczna stabilizacja obrazu; autofokus, ultraszerokokątny obiektyw f/2,4.

Smartfony Apple mają opinie bardzo solidnych i stosunkowo wolno tracą na wartości. Za model z 2019 roku trzeba zapłacić wciąż ok. 3000 zł. 

Tymczasem najnowszy iPhone 12 oferuje swoim użytkownikom:

 • system operacyjny iOS 14
 • przekątna ekranu: 6.1 cali (OLED)
 • pamięć telefonu: 64/128/256 GB
 • procesor: Apple A14 Bionic
 • łącza: Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, Lightning, 5G
 • aparat główny: 12+12 Mpix.

Da się więc zauważyć, że w porównaniu do poprzednika 12 jest pierwszym modelem smartfonem Apple oferującym 5G. Dodatkowo posiada wydajniejszy procesor i ekran OLED (iPhone 11 w  podstawowej wersji dysponował matrycą LCD). Koszt to około 4000 zł, a w wersji z większą pamięcią nawet 5500 zł. 

Najlepsze iPhone'y: zestawienie najciekawszych modeli

Od 2007 roku Apple wypuścił na rynek wiele modeli iPhone'ów. Niektóre z nich, mimo że upłynęło już sporo czasu od premiery, wciąż cieszą się znacznym zainteresowaniem wśród kupujących. Najlepsze iPhone'y, które ciągle cenione są przez użytkowników (poza najnowszymi modelami oczywiście) to:

 • iPhone 6 (2014)

To ciągle chętnie kupowany model iPhone'a, który oferuje atrakcyjną cenę (ok. 1400 zł) i wciąż niezłe parametry. Posiada procesor A8 i 1 GB pamięci RAM, który pozwoli na obsługę podstawowych aplikacji. Nieco do życzenia może pozostawiać aparat, który ma niewielkie możliwości, ale biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia ze sprzętem sprzed 7 lat, to nie można w tym względzie oczekiwać zbyt wiele.

 • iPhone 7 (2016)

Niedawno iPhone 7 ten otrzymał aktualizację do najnowszego systemu iOS 14, co oznacza, że jego użytkownicy będą mogli jeszcze spokojnie korzystać z niego przez minimum 2 lata. iPhone 7 oferuje także korzystny stosunek ceny do jakości - pozwolić sobie mogą na niego osoby z nieco mniejszym budżetem na urządzenie, ceny zaczynają się od ok. 1500 zł. 

Jeśli chodzi o iPhone'a 5 i niższe modele, to trzeba przyznać, że powoli wychodzą już z rynku i nie są wspierane przez Apple, przez co ich użytkowanie na ten moment jest uciążliwe. Sprawdzą się za to w roli zwykłego telefonu przeznaczonego wyłącznie do wykonywania połączeń i przesyłania wiadomości tekstowych. Ich ceny zaczynają się od ok. 500 zł. 

Zobacz też: Kiedyś Samsung śmiał się z Apple. Teraz w pudełku z Galaxy S21 też nie ma ładowarki

Zobacz wideo Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?
Więcej o: