Najlepsze myszki gamingowe. Tym trzem modelom warto się przyjrzeć

Myszka gamingowa to jedno z najważniejszych akcesoriów zapalonych graczy. W końcu to od jej precyzji i szybkości zależy przekazanie naszych akcji do gry. Jednak dobór odpowiedniej myszki nie jest taki prosty, jakby mogło się wydawać. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jedni lubią duże, inni małe, jeszcze inni lekkie, albo naładowane technologią i dodatkowymi przyciskami. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, w jaki sposób korzystamy z myszki. W przypadku gamingu każdy detal ma znaczenie. Na te trzy modele warto zwrócić uwagę:

Myszka gamingowa Zowie EC2

Zowie znane jest z tego, że na pierwszym miejscu stawia wydajność swojego sprzętu. Trudno szukać w ich ofercie jakiś futurystycznych kształtów, tysięcy kolorów i innym tego typu wariacji. Produkty Zowie mają przede wszystkim dostarczyć graczom jak najlepsze działanie i można śmiało powiedzieć, że udało im się to zrobić, a najlepszym tego dowodem będzie liczba profesjonalnych graczy wykorzystujących ich sprzęt. Wśród posiadaczy Zowie EC2 można wyróżnić takie tuzy światowego Counter-Strike: Global Offensive jak trzykrotny zwycięzca turniejów rangi Major Emil "Magisk" Reif czy trzeci najlepszy gracz świata według rankingu HLTV, Nicolai "device" Reedtz. Cena tego modelu nie powala, zapłacimy za nią ok 300 zł.

Myszka gamingowa Logitech G Pro

Logitech od paru lat podbija rynek sprzętu dla graczy. Ostatnio zasłynęli z produktów bezprzewodowych, przełamując stereotyp, iż takie myszki, klawiatury czy słuchawki są zbyt wolne, by wykorzystywać je do grania na poważnie. Świetnym przykładem, iż sprzęt od Logitech jest lubiany i wykorzystywany na najwyższym poziomie, jest współpraca producenta myszek z najlepszym europejskim zespołem League of Legends, jakim jest G2 Esports, którego zawodnicy grają na sprzęcie owej marki. Jeżeli zaś mówimy konkretnie o myszce G Pro (Wireless) jest to jedna z najchętniej wybieranych myszek gamingowych przez profesjonalnych graczy. Jej największymi zaletami są nietuzinkowa precyzja i szybkość dostarczona dzięki czujnikowi optycznemu HERO 25k. Innym, ważnym plusem myszki G Pro jest jej lekkość, gdyż waży ona tylko 80 gramów. Trzeba za nią zapłacić ok. 400 zł. 

Myszka gamingowa SteelSeries Rival 600

Kolejny gigant sprzętu gamingowego. SteelSeries to firma zaufana i doceniana w e-sportowym świecie. Z tą duńską organizacją współpracowały między innymi tak uznane e-sportowe marki, jak dobrze wszystkim nam znane Virtus.pro czy choćby jedna z najbardziej rozpoznawalnym organizacji na świcie, czyli Fnatic. Ostatnio dużo zamieszania na rynku wprowadziła nowość spod skrzydła SteelSeries, czyli ultralekka myszka Aerox 3, która dzięki swojej niezwykłej budowie waży tylko 66 gramów. Jednak to nie nią się dziś zajmiemy. Rival 600 to mysz stworzona z myślą o e-sporcie. Czynnikiem, za który Rival jest ceniony najbardziej to system TrueMove3+. Odpowiada on za dwa sensory optyczne w myszce, które pozwalają śledzić twoje ruchy jeden do jednego, a zarazem zapewniają pełną kontrolę nawet w sytuacji, kiedy oderwiesz myszkę od podkładki. Inną interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie wyjmowanych ciężarków w myszce, co pozwala na dopasowanie wagi, w przedziale od 96 do 128 gramów, oraz środka ciężkości. Za ten model trzeba zapłacić ok 350 zł. 

Zobacz też: Laptopy gamingowe. Ile jesteś w stanie wydać, by grać w ulubione gry?

Zobacz wideo 5 gier, które w 2020 roku zrobiły na nas największe wrażenie. Są niespodzianki
Więcej o: