Hitman 3 - ostatnia część trylogii już dostępna na konsole. Czym może zaskoczyć?

Hitman 3 to kolejna odsłona przygód płatnego zabójcy znanego jako Agent 47. Tym razem operując głównym bohaterem, trafiamy na kluczowy moment jego kariery. Jakie zlecenia czekają na niego tym razem?

Hitman 3 - na jakich platformach i kiedy odbyła się premiera?

Hitman to seria ciesząca graczy już od roku 2000, kiedy to wyszła pierwsza część o nazwie Hitman: Codename 47. Od tamtego czasu wraz z rozwojem technologii, gra weszła na zupełnie innym poziom, choć koncepcja została ta sama. Pierwsze pogłoski o Hitmanie 3 pojawiły się w połowie roku 2020 i to właśnie wtedy potwierdzono datę premiery, jaką ostatecznie stał się 20 stycznia 2021. Tego dnia gra stała się dostępna na wszystkie najpopularniejsze sprzęty gamingowe, jakimi są PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz konsole nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X. W przypadku wersji na komputer cena Hitmana 3 wynosi odpowiednio za wersję standardową 249 zł, a za wersję Deluxe Edition 379 zł. Jeżeli chodzi o konsole, to koszt wersji podstawowej wynosi 289 zł, a rozszerzonej 379,99 zł.

Hitman 3 - fabuła oraz gameplay

Hitman 3 został skonstruowany jako zakończenie trylogii, której pierwsza część pojawiła się w roku 2016, a następna dwa lata później. Dlatego też tym razem wcielając się w Agenta 47, staniemy przed kluczowymi i najważniejszymi misjami, jakie nasz bohater z kodem kreskowym na potylicy miał w swojej karierze. Naszym zadaniem w Hitmanie 3 jest współpraca z różnymi ludźmi, aby ostatecznie i raz na zawsze zniszczyć grupę znaną jako Providence. W celu realizacji tego zadania odwiedzimy wiele ciekawych lokalizacji jak np. Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chiny czy Wielką Brytanię. Jeżeli chodzi o kwestie rozgrywki to wszystko, za co Hitmana się uwielbia, jest zaaplikowane również w tej odsłonie. Każda misja ma formę sandboksu, w którą nasz płatny zabójca zostaje wrzucony.

 

To, co na pewno ucieszy wielu graczy, to bardzo duża swoboda jeżeli chodzi o egzekucję danej misji. Oczywiście Hitman jest raczej grą kojarzoną ze skradaniem i cichym podejściem, ale jak ktoś chciałby urządzić strzelaninę i wejść w otwartą konfrontację, nie będzie problemu, aczkolwiek otrzyma za dany poziom mniej punktów. Hitman 3 często daje graczowi również możliwość popisania się kreatywnością i sprytem. W grze nasz bohater nie musi wykorzystywać tylko klasycznego uzbrojenia do likwidowania swoich celów, ale może skorzystać z przedmiotów codziennego użytku, znalezionych na mapie lub zakładać wymyślne pułapki, które stworzą wrażenie, że ofiara znalazła się po prostu w niewłaściwym czasie, w niewłaściwym miejscu.

Hitman 3 – wymagania sprzętowe

Wszyscy posiadacze konsol mogą spać spokojnie, jednak osoby, które będą chciały grać w Hitmana 3 na komputerze już niekoniecznie. Choć Hitman będzie dla naszego sprzętu nieco łagodniejszy, niż np. Cyberpunk, tak jednak trzeba się przygotować, że utrzymanie nawet do 300 NPC na ekranie, może być wysiłkiem dla naszego PC. Oto minimalne wymagania oraz rekomendowane:

Minimalne: 

  • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • 80 GB HDD
  • Windows 7 64-bit

Rekomendowane:

  • Intel Core i7-4790 4.0 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
  • 80 GB HDD
  • Windows 10 64-bit

Zobacz też: Laptopy gamingowe. Ile jesteś w stanie wydać, by grać w ulubione gry?

Zobacz wideo 5 gier, które w 2020 roku zrobiły na nas największe wrażenie. Są niespodzianki
Więcej o: