Euro 2020. Paulo Sousa "powołał" reprezentację przez Gadu Gadu. Mamy stanowisko firmy

- W jakim stroju przyjedzie Krycha? - pyta w swoim opisie na GG Wojciech Szczęsny. Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, w nietypowy sposób "powołał" piłkarzy na Euro 2020. Gadu-Gadu wyjaśnia, skąd wziął się pomysł.

W poniedziałek po godzinie 10, na dwie godziny przed konferencją, na której ogłoszono szeroką listę zawodników powołanych na zgrupowanie biało-czerwonych w Opalenicy, na profilach PZPN "Łączy Nas Piłka" na Facebooku i YouTube widzowie byli świadkami nietypowego streamingu. W roli głównej, jak się wydaje, wystąpił ekran komputera selekcjonera, a na nim lista jego kontaktów w GG z nazwiskami powołanych piłkarzy.

 

Sousa "powołał" kadrę przez GG

"Kto ciśnienia nie trzyma, ten nie gra w piłkę na wysokim poziomie" - czytamy w opisie GG Roberta Lewandowskiego. "W jakim stroju przyjedzie Krycha?" - pyta Wojciech Szczęsny o ubiór działającego w branży modowej Grzegorza Krychowiaka. Ten w swoim odpisie odważnie przyznaje, że "presja" jest dla niego tym, czym "dla ryby woda". 

Zobacz wideo Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki mówi o możliwych bazach Polski na Euro 2020

Streaming, jak podało Gadu-Gadu w komunikacie, oglądało 6 tys. widzów. Jak wyjaśnili w nim przedstawiciele komunikatora, za realizację tej nietypowej promocji ważnego piłkarskiego wydarzenia, jakim jest ogłoszenie listy zawodników, którzy będą przygotowywać się do UEFA EURO 2020, odpowiadają Departament Komunikacji i Mediów PZPN oraz Dział Marketingu i Komunikacji GG.

"W realizacji wykorzystano desktopową wersję GG, z motywem klasycznym, który bardzo często wybierany jest przez użytkowników komunikatora z uwagi na sentyment do historycznego interfejsu i dźwięków Gadu-Gadu".

Kto pojedzie na Euro 2020?

Powołani przez Sousę piłkarze będą trenować na boiskach w okolicach Hotelu Remes. Bazą reprezentacji podczas turnieju będzie Sopot. Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 9 czerwca. 11 czerwca rozpoczną się mistrzostwa Europy. Polacy zmierzą się w fazie grupowej ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Powołani na Euro 2020:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Radosław Majecki

Obrońcy: Kamil Glik, Jan Bednarek,Tomasz Kędziora, Maciej Rybus, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Michał Helik, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz

Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Jakub Moder, Mateusz Klich, Kamil Jóźwiak, Przemysław Frankowski, Kacper Kozłowski, Karol Linetty, Przemysław Płacheta 

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Dawid Kownacki, Karol Świderski, Jakub Świerczok 

Lista rezerwowa: Rafał Augustyniak, Kamil Grosicki, Robert Gumny, Sebastian Szymański

Więcej o: