Mistrzostwa Świata w Excelu - 8 czerwca. Jedną z zawodniczek jest Polka

We wtorek 8 czerwca odbędą się mistrzostwa świata w Excelu, czyli Financial Modeling World Cup - Multiplayer Battle. Wśród uczestników zmagających się w tym starciu znalazła się Polka - Gabriela Strój, która jest menadżerką w PwC Polska.

8 czerwca (wtorek) odbędzie się kolejna odsłona rywalizacji w ramach Financial Modeling World Cup, czyli globalnych mistrzostw świata w budowaniu modeli finansowych w Excelu. Uczestnicy będą musieli zmierzyć się ze sobą w arkuszach kalkulacyjnych. 

Zobacz wideo Producenci telewizorów ruszyli z atakiem na nasze portfele. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? [TOPtech]

Mistrzostwa świata w Excelu. Polka w gronie uczestników 

W 888 bitwie w ramach mistrzostw świata udział weźmie ośmiu reprezentantów różnych krajów. Przedstawicielką Polski jest Gabriela Strój, która na co dzień jest menadżerką w PwC Polska (globalna sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze). Rywalami Polki są: Andrew Ngai z Wielkiej Brytanii, Michael Jarman z Kanady, Stéphanie Annerose ze Stanów Zjednoczonych, Jason Webber z  Republiki Południowej Afryki, Anup Agarwal z Indii, John Lim z Australii oraz Jeff Heng Siang Tan z Malezji. 

W trakcie mistrzostw zawodnicy będą musieli wykonać w ciągu 40 minut zadanie przygotowane przez organizatorów. Zwycięzca/zwyciężczyni otrzyma nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów. Po stoczonej bitwie widzowie będą mogli zobaczyć stworzone modele i nauczyć się kilku sztuczek, którymi posługują się największe umysły w tej dziedzinie. 

Mistrzostwa świata w Excelu. Gdzie obejrzeć?

Financial Modeling World Cup to wydarzenie sponsorowane przez giganta technologicznego, jakim jest firma Microsoft. Tegoroczne zawody rozpoczną się 8 czerwca o godzinie 13., a transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć w serwisie YouTube. W gronie 200 najlepszych osób oprócz Gabrieli Strój znajduje się również Dawid Czerwiński z firmy PwC oraz Bartłomiej Kempczyński, który startował z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego

 

Zadanie dotyczące budowania modeli finansowych polega na stworzeniu podsumowania zysków oraz wydatków firmy w formie arkusza kalkulacyjnego. Analitycy finansowi zazwyczaj posługują się takim modelem w celu przewidzenia wpływu pewnych decyzji na kurs akcji. 

Więcej o: