Kiedy premiera GTA 6? Garść doniesień o grze. Powrót na stare śmieci i liczne DLC

Tom Henderson donosi, że na GTA 6 poczekamy jeszcze parę lat. Gra początkowo ma mieć małą mapę, znaną graczom z poprzednich części. Z czasem obszar gry ma być rozszerzany dzięki DLC.

Premiera ostatniej części Grand Thet Auto miała miejsce już osiem lat temu. Seria wciąż jednak żyje dzięki GTA Online. Mimo to gracze wciąż z niecierpliwością czekają na jakiekolwiek informacje o GTA 6. I nareszcie się ich doczekali.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Premiera GTA 6 dopiero za parę lat

Informacje na temat GTA 6 zdradza uznany insider z branży gier, Tom Henderson. Ma on na swoim koncie wiele doniesień, które potem się sprawdziły, zdradził choćby szczegóły na temat Battlefield 2042.

 

W powyższym materiale wideo na temat kolejnej części Grand Theft Auto Henderson twierdzi, że GTA 6 ukaże się najwcześniej w 2024 lub 2025 roku. To zgadzałoby się z poprzednimi doniesieniami na temat gry. Rockstar zaliczył niedawno poważny wizerunkowy blamaż, gdy okazało się, że dochodzi tam do crunchu - pracownicy mieli robić wiele nadgodzin w okresach przed wydaniem kolejnych produkcji. Już wtedy można było usłyszeć, że studio zmieni podejście i będzie dłużej pracowało nad grami. 

To miało także wpłynąć na to, jak będą wydawane kolejne produkcje. Zamiast całej zawartości na raz, Rockstar już GTA 6 ma wydawać w częściach, w postaci kolejnych dodatków, które rozszerzą świat gry. Także i te doniesienia potwierdził teraz Henderson.

GTA 6 w dobrze znanej lokalizacji i z wieloma bohaterami

GTA 6 ma być powrotem do Vice City, które wzorowane jest na Miami. Mapa nie będzie jednak tylko odświeżeniem tej znanej z poprzednich części, a zostanie uzupełniona o nowe elementy. Będzie to bowiem współczesna historia, a nie umieszczona w latach 80. XX wieku, jak w oryginalnym Vice City. Początkowo obszar gry będzie niewielki. Rockstar ma go rozszerzać w kolejnych dodatkach.

Ponadto powróci koncepcja wielu bohaterów. Gracze dostaną też możliwość wcielenia się w postać kobiecą, która ma odgrywać rolę najbystrzejszej osoby w ekipie. 

Zobacz wideo
Więcej o: