Poważna luka w Google Chrome. Zagraża 2 mld użytkowników. Koniecznie zaktualizuj przeglądarkę

Starsze wersje przeglądarki Chrome są podatne na ataki wykorzystujuąca lukę bezpieczeństwa typu . Google oficjalnie potwierdził jej istnienie i zaleca aktualizację aplikacji.

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie, z której korzysta ponad 65 proc. użytkowników globalnej sieci. Szacuje się, że jest to nawet 2 mld osób. Nie dziwi więc fakt, że każda luka w zabezpieczeniach tej aplikacji, może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Zobacz wideo Zabójca flagowych smartfonów? Realme GT może sporo namieszać [TOPtech]

Tak też jest w przypadku luki CVE-2021-30561, której to istnienie oficjalnie potwierdziło Google. To luka typu 0-day, czyli taka która została upubliczniona jeszcze przed wydaniem łatającej ją aktualizacji. Oznacza to, że hakerzy mogą wykorzystać ją, aby atakować użytkowników starszych wersji Chrome'a. W tym konkretnym wypadku problem dotyczy silnika JavaScript V8, który jest sercem przeglądarki. 

Korzystasz z Google Chrome? Sprawdź, czy posiadacz aktualną wersję przeglądarki

Rzeczona luka została już naprawiona w najnowszej wersji przeglądarki Chrome (91.0.4472.164). Aby sprawdzić, czy z niej korzystamy, należy wykonać następujące czynności:

1) Kliknij w trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki

2) Kliknij w sekcję Ustawienia".

Google ChromeGoogle Chrome Google Chrome

3) Kliknij w sekcję "Chrome - informacje".

4) Zweryfikuj wersję przeglądarki.

Google ChromeGoogle Chrome Google Chrome

5) Jeśli posiadasz starszą wersję Chrome, przeglądarka powinna się automatycznie zaktualizować.

Więcej o: