Przygotowując paczkę do nadania, niezależnie od wybranego sposobu, zwróć uwagę na to, czy twoja paczka jest odpowiednio zabezpieczona. Przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu dokładnie owiń (np. folią bąbelkową lub papierem), a wolne przestrzenie w paczce zapełnij (np. starymi gazetami). Wybieraj kartony, które nie są uszkodzone i dokładnie owijaj je taśmą. Paczka będzie w transporcie, nie warto narażać jej na uszkodzenia. Do wysłania paczki w Paczkomacie będziesz potrzebować aplikacji mobilnej w telefonie lub komputera i drukarki.
InPost oferuje trzy sposoby nadawania paczek:
Zacznij od spakowania paczki i określenia jej wymiarów, by wybrać odpowiedni gabaryt przesyłki. Następnie na stronie InPost wybierz, w jaki sposób adresat ma odebrać paczkę. Opcję są również trzy: Paczkomat, Punkt Obsługi Paczek i dostawa kurierem. Po dokonaniu wyboru pozostaje wpisanie adresu nadawcy, odbiorcy lub wybranie odpowiedniego Paczkomatu/Punktu Obsługi Paczek. Gotowe? Pora opłacić przesyłkę. Po zaksiegowaniu płatności otrzymasz etykietę do wydrukowania i naklejenia na paczkę. Gotową paczkę zanieś do wybranego paczkomatu i nadaj z pomocą paczkomatu lub aplikacji mobilnej. Nie zapomnij zamknąć drzwiczek skrytki!
Jeśli masz gotową, spakowaną paczkę, możesz skorzystać z opcji nadania jej bezpośrednio w Paczkomacie. Potrzebna jest jednak do tego aplikacja mobilna InPostu. Zaadresowanie paczki i płatność jest możliwa w aplikacji, po podejściu do paczkomatu wystarczy jedynie wybrać na ekranie odpowiednią opcję i zeskanować kod QR.
To opcja dla tych, którzy często nadają paczki. Wymaga założenia konta w Managerze Paczek, ale skraca cały proces nadawania paczek. Efekt jest taki jak przy opcji "Szybkie Nadanie" - otrzymujemy etykietę do wydrukowania, którą musimy nakleić na paczkę i umieścić ją w Paczkomacie.
Alternatywy dla nadania przesyłki Paczkomatem to np.
Zobacz też: InPost od 1 kwietnia podnosi ceny wszystkim klientom. Wiemy, jakie usługi zdrożeją