Jak nadać paczkę w Paczkomacie? Jak wysłać paczkę bez etykiety?

Jak nadać paczkę w Paczkomacie InPost? Masz przesyłkę i nie wiesz, co zrobić, by trafiła do adresata za pomocą Paczkomatu? Chcesz wysłać paczkę, ale nie możesz wydrukować w domu etykiety? Podpowiadamy, co zrobić.

Jak nadać paczkę w Paczkomacie? Jak wysłać paczkę?

Przygotowując paczkę do nadania, niezależnie od wybranego sposobu, zwróć uwagę na to, czy twoja paczka jest odpowiednio zabezpieczona. Przedmioty, które mogą ulec uszkodzeniu dokładnie owiń (np. folią bąbelkową lub papierem), a wolne przestrzenie w paczce zapełnij (np. starymi gazetami). Wybieraj kartony, które nie są uszkodzone i dokładnie owijaj je taśmą. Paczka będzie w transporcie, nie warto narażać jej na uszkodzenia. Do wysłania paczki w Paczkomacie będziesz potrzebować aplikacji mobilnej w telefonie lub komputera i drukarki. 

InPost - jak nadać paczkę? Jak nadać paczkę bez etykiety? 

InPost oferuje trzy sposoby nadawania paczek: 

  • Za pomocą usługi InPost Szybkie Nadanie

Zacznij od spakowania paczki i określenia jej wymiarów, by wybrać odpowiedni gabaryt przesyłki. Następnie na stronie InPost wybierz, w jaki sposób adresat ma odebrać paczkę. Opcję są również trzy: Paczkomat, Punkt Obsługi Paczek i dostawa kurierem. Po dokonaniu wyboru pozostaje wpisanie adresu nadawcy, odbiorcy lub wybranie odpowiedniego Paczkomatu/Punktu Obsługi Paczek. Gotowe? Pora opłacić przesyłkę. Po zaksiegowaniu płatności otrzymasz etykietę do wydrukowania i naklejenia na paczkę. Gotową paczkę zanieś do wybranego paczkomatu i nadaj z pomocą paczkomatu lub aplikacji mobilnej. Nie zapomnij zamknąć drzwiczek skrytki!

  • Bezpośrednio w Paczkomacie z wykorzystaniem aplikacji mobilnej [BEZ ETYKIETY] 

Jeśli masz gotową, spakowaną paczkę, możesz skorzystać z opcji nadania jej bezpośrednio w Paczkomacie. Potrzebna jest jednak do tego aplikacja mobilna InPostu. Zaadresowanie paczki i płatność jest możliwa w aplikacji, po podejściu do paczkomatu wystarczy jedynie wybrać na ekranie odpowiednią opcję i zeskanować kod QR. 

  • W Managerze Paczek

To opcja dla tych, którzy często nadają paczki. Wymaga założenia konta w Managerze Paczek, ale skraca cały proces nadawania paczek. Efekt jest taki jak przy opcji "Szybkie Nadanie" - otrzymujemy etykietę do wydrukowania, którą musimy nakleić na paczkę i umieścić ją w Paczkomacie. 

Jak nadać paczkę? Co jeśli nie Paczkomat?

Alternatywy dla nadania przesyłki Paczkomatem to np.

  • zamówienie kuriera, który odbierze paczkę z domu (tę usługę oferują różne firmy kurierskie, np. DHL, UPS, DPD, FedEx, GLS)
  • nadanie przesyłki na Poczcie Polskiej
  • nadanie Paczki w Ruchu, którą po wypełnieniu formularza zanosimy do odpowiedniego punktu. 

Zobacz też: InPost od 1 kwietnia podnosi ceny wszystkim klientom. Wiemy, jakie usługi zdrożeją

Więcej o: