Gigabyte wydał oświadczenie ws. wybuchających zasilaczy. Oferuje wymianę sprzętu

Gigabyte, tajwański producent sprzętu komputerowego, odniósł się do doniesień o wybuchających zasilaczach. Firma potwierdziła, że w modelach GP-P850GM i GP-P750GM pojawiła się usterka - mechanizm bezpieczeństwa sprzętu OPP został ustawiony na zbyt wysokim poziomie. Producent zaoferował swoim klientom wymianę sprzętu.

Portale zajmujące się sprzętem komputerowym obiegła niedawno niepokojąca informacja na temat zasilaczy Gigabyte. Użytkownicy modeli GP-P850GM i GP-P750GM wskazywali, że sprzęt tajwańskiego producenta ulega poważnej usterce powodującej niewielki wybuch w urządzeniu. 

Zobacz wideo Upadek technologicznych gigantów. Te firmy stały się cieniem swojej dawnej wielkości [TopTECH]

Gigabyte zidentyfikował usterkę w zasilaczach. Zawiódł mechanizm bezpieczeństwa OPP

Gigabyte nie pozostał głuchy na głosy swoich klientów oraz recenzentów. Firma opublikowała oświadczenie, w którym przyznaje się do istnienia usterki i oferuje wymianę sprzętu. "Gigabyte docenia i bierze pod uwagę wszelkie opinie i sugestie naszych partnerów medialnych i specjalistów od sprzętu komputerowego" - czytamy w komunikacie firmy. 

Producent podkreślił, że zasilacze GP-P850GM i GP-P750GM zawierają mechanizm bezpieczeństwa OPP (Over Power Protection). Funkcja wyłącza sprzęt, gdy obciążenie mocy przekroczy poziom, do którego zostało zaprojektowane urządzenie. Gigabyte wskazał, że OPP zostało błędnie ustawione na poziomie 120-150 proc. Po zidentyfikowaniu usterki OPP zostanie skorygowane do poziomu 110-120 proc. 

Gigabyte i wybuchające zasilacze - kto może ubiegać się o zwrot?

Tajwański producent zapewnił, że problemy z wybuchającymi zasilaczami pojawiały się dopiero po bardzo długich okresach testowania ekstremalnego obciążenia. Dodano jednak, że posiadacze niektórych zasilaczy GP-P850GM i GP-P750GM mogą ubiegać się o zwrot lub wymianę sprzętu. 

O wymianę mogą ubiegać się posiadacze zasilaczy GP-P850GM o numerach seryjnych od SN20343G031011 do SN20513G022635. W przypadku zasilaczy GP-P750GM wymianie lub zwrotowi podlega sprzęt o numerach seryjnych od SN20243G001301 do SN20453G025430. 

Więcej o: