Nadchodzi przydatna funkcja w Mapach Google. Pokażą, ile będzie nas kosztować przejazd płatną drogą

Mapy Google dostaną kolejną funkcję, która powinna znacząco pomóc w planowaniu podróży samochodem. Gdy wybierzemy drogę do celu, aplikacja pokaże ceny przejazdów płatnymi odcinkami, np. autostrad.
Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Mapy Google stały się obecnie pierwszym wyborem dla wielu kierowców. Aplikacja zainstalowana jest domyślnie na każdym smartfonie z Androidem, a Google w ostatnich latach stawał na głowie, aby stworzyć z Map pełnoprawną nawigację samochodową.

Już od pewnego czasu Mapy pokazują lokalizacje fotoradarów czy ostrzegają przed wypadkami, a Google dodał wiele funkcji, których brakuje u konkurencji. Jedną z nich jest możliwość podejrzenia cen paliw na wybranych stacjach benzynowych.

Mapy Google pokażą ceny płatnych dróg

Teraz Google przygotował kolejną nowość, która powinna bardzo spodobać się kierowcom planującym dłuższą przejażdżkę. Po wybraniu najlepszej trasy w Mapach, aplikacja ma pokazać, ile konkretnie będzie kosztował przejazd płatnymi odcinkami, które będziemy mijać po drodze. To powinno pomóc szybko oszacować kierowcy, czy warto zapłacić i dotrzeć na miejsce docelowe nieco szybciej, czy lepiej zaoszczędzić pieniądze, ale spędzić w podróży nieco więcej czasu.

To znaczne usprawnienie, bo do tej pory Mapy Google pokazywały jedynie, że dany odcinek jest płatny i oferowały możliwość wyboru alternatywnej, bezpłatnej trasy. Umożliwiały też unikanie płatnych dróg przy wyborze sposobu dojazdu do miejsca docelowego. Wybierając płatną drogę, nie było jednak wiadomo, ile przejazd nią może kosztować. Teraz ma się to zmienić.

Na razie nowa funkcja ma być testowana, a dostęp do niej podobno może mieć jedynie garstka testerów zza granicy. Zazwyczaj jednak, po czasie, Google wprowadza podobne rozwiązania i do stabilnej wersji aplikacji dla ogółu użytkowników. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Więcej o: