Czym się różni e-TOLL od e-TOLL BILET? KAS wycofuje się z rekomendowania aplikacji e-TOLL?

Krajowa Administracja Skarbowa zapowiedziała, że kierowcy samochodów osobowych mają obowiązek zakupić bilet na A2 i A4 przez aplikację lub na stacji benzynowej. Takie rozwiązanie ma być prostsze i wygodniejsze dla kierowców.

Jak podaje AutoŚwiat.pl, Krajowa Administracja Skarbowa wycofuje się z rekomendowania kierowcom aut osobowych aplikacji e-TOLL PL jako "wygodnej i bezpiecznej metody płatności" za przejazd autostradami A2 i A4. W mailu przesłanym do dziennikarzy KAS sugeruje, by kierowcy samochodów kupowali bilety on-line albo na stacjach benzynowych.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na temat technologii i gospodarki stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy chce Pan być znowu premierem? Tusk: Mogę, ale nie muszę być

Aplikacja dla kierowców samochodów osobowych - e-TOLL PL BILET

"Jeżeli jesteś kierowcą samochodu osobowego i chcesz skorzystać z najszybszej i najwygodniejszej formy płatności za przejazd autostradą na państwowych odcinkach A2 i A4 wybierz aplikację e-TOLL PL BILET. W aplikacji kupisz e-bilet autostradowy na konkretny odcinek autostrady" - zachęca natomiast w komunikacie prasowym Ministerstwo Finansów

Aplikacja e-TOLL PL BILET jest dedykowana użytkownikom pojazdów lekkich i służy do zakupu e-biletu autostradowego na płatnych odcinkach autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Kierowcy, którzy chcą korzystać z aplikacji, muszą podać:

  • numer rejestracyjny,
  • kategorię pojazdu,
  • kraj rejestracji samochodu,
  • datę i godzinę oraz trasę przejazdu. 

Przekop Mierzei Wiślanej Przekop Mierzei Wiślanej. Sztuczna wyspa niemal ukończona. [ZDJĘCIA]

Aplikacja dla kierowców samochodów ciężarowych - e-TOLL PL

Krajowa Administracja Skarbowa wyjaśniła w komunikacie, że dla kierowców pojazdów ciężarowych została stworzona aplikacja e-TOLL PL. Narzędzie służy do przekazywanie danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL oraz obsługuje przewozy towarów wrażliwych SENT. Aplikacja wykorzystywana jest do opłat elektronicznych oraz płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrad. e-TOLL PL obowiązuje na wszystkich drogach krajowych i autostradach stanowiących sieć dróg płatnych w Polsce. Aby uruchomić aplikację, należy podać szczegółowe dane pojazdu (poza przypadkami zaciągnięcia danych z CEPIK) oraz dane rozliczeniowe.

Czym się różnią obie te aplikacje? Aplikacja e-TOLL Bilet PL nie śledzi trasy przejazdu, a jej celem jesT jedynie pobranie płatności i zarejestrowanie "zamówionego" przejazdu w systemie. Do aplikacji e-TOLL wysyłany jest następnie numer rejestracyjny i czas podróży auta, którego przejazd opłacono.

Google (zdjęcie ilustracyjne) Co to jest instrybutor? Wiemy, o co w tym roku najczęściej pytaliśmy Google'a

Więcej o: