HBO Max nie działa na Twoim telewizorze? Radzimy co zrobić

HBO Max, serwis streamingowy WarnerMedia wszedł w marcu oficjalnie do Polski. Platforma zastąpiła całkowicie HBO GO. Użytkownicy narzekają na jakość usługi na swoich telewizorach. Aplikacja na Smart TV wielu Polakom zacina się lub wstrzymuje odtwarzanie. Radzimy jak poradzić sobie z tym problemem.

Wyczekiwany od kilkunastu miesięcy debiut HBO Max na polskim rynku stał się faktem, wraz z nim pojawiły się jednak problemy. Jak donosi money.pl użytkownicy inteligentnych telewizorów zaczęli zgłaszać problemy z działaniem aplikacji w Smart TV. Może to wynikać z oprogramowania telewizora (mogło stracić aktualizacje producenckie) albo z niedopracowania VOD, które nie współgra z oprogramowaniem.  

Zobacz wideo "Odwilż" - pierwszy polski serial na HBO Max [ZWIASTUN]

Co zrobić, gdy HBO Max nie działa na naszym telewizorze? 

1. Sprawdź szybkość połączenia 

Najczęściej filmy długo się buforują, wcale nie odtwarzają lub odtwarzają w niskiej jakości ze względu na połączenie telewizora z siecią internetową. Jak informuje platforma "minimalna szybkość pobierania potrzebna do streamowania filmów HD to 5 Mb/s. W celu uzyskania streamingu 4k najlepszej jakości najlepiej wybrać szybkość pobierania co najmniej 50 Mb/s."  

Jakość połączenia może być niższa gdy z tej samej sieci korzystają inne osoby. Dlatego przed planowanym seansem należy zorientować się, czy inni domownicy nie korzystają intensywnie z internetu. Spowoduje to przydzielenie większej przepustowości do streamingu.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

2. Zaktualizuj aplikację 

HBO Max może przestać działać, gdy na telewizorze nie ma zainstalowanej najnowszej wersji platformy. Aby sprawdzić, czy aplikacja ma aktualizację, należy znaleźć w swoim Smart TV sklep z aplikacjami i odnaleźć tam HBO max. Jeżeli jest dostępna aktualizacja, należy ją pobrać.  

3. Wyloguj się i uruchom ponownie urządzenia 

W sytuacji gdy mamy dostępne wszystkie aktualizacje, telewizor jest połączony z internetem, a aplikacja dalej nie działa, można spróbować wylogowania i zalogowania się z HBO Max. Można to zrobić w zakładce "ustawienia", po czym należy wyłączyć lub rozłączyć telewizor, a także urządzenia sieciowe. Po około 30 sekundach do 1 minuty należy znów podłączyć rozłączone urządzenia i ponownie zalogować się do aplikacji.  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

4. Połączenie bezprzewodowe 

Gdy żadne z tych rozwiązań nie jest skuteczne, jedyną możliwością może być, podłączenia urządzenia streamingujące z routerem za pomocą kabla Ethernet (zamiast połączenia bezprzewodowego). Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów urządzeń, które pozwolą na połączenie telewizora z siecią. Popularne są różnego rodzaju przystawki, często nazywane smart TV box.  Ich cena może wahać się od 50 do kilkuset złotych.  

"W ofercie programowej HBO Max znajdują się takie produkcje jak: seriale HBO ("Sukcesja", "Gra o tron" czy "Euforia"), a także produkcje Max Original (np. "Stacja Jedenasta" ("Station Eleven"), "Życie seksualne studentek" ("Sex Lives of College Girls"), "Hacks")" - tłumaczy serwis Kultura.gazeta.pl. Szczegóły na temat oferty HBO Max można znaleźć w poniższym tekście:

Więcej o: