Netflix znów zwalnia. Pracę straci kilkaset osób

Netflix drugi raz w ciągu miesiąca informuje, że przeprowadzi zwolnienia pracowników. Pracę straci 300 osób. Związane jest to z pierwszym od lat spadkiem liczby użytkowników serwisu.

Netflix powiadomił pod koniec kwietnia, że w I kwartale 2022 r. stracił 200 tys. subskrybentów netto - po raz pierwszy od 10 lat. Analitycy spodziewali się wzrostu o 2,5 mln. Samo wycofanie się z Rosji sprawiło jednak, że liczba abonentów spadła o 700 tys. Spółka uważa, że zmniejszenie liczby subskrybentów wynika również ze współdzielenia kont. To pociągnęło za sobą duże zmiany i zapowiedź zwolnień. 

Zobacz wideo Aplikacje VOD - ułatwią oglądanie filmów i seriali na smartfonie

W pierwszym rzucie firma zwolniła 150 osób. Wówczas stanowiło to 1,3 proc. z 11,3 tys. pracowników, których firma zatrudnia. Teraz głoszono drugą falę redukcji zatrudnienia. Tym razem pracę straci 300 osób - podaje Reuters. Firma w ten sposób obniża koszty prowadzenia biznesu.   

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Zmiany w Netfliksie

Spadek liczby subskrybentów pociągnął też zmiany dla użytkowników serwisu. Jak podaje "The Guardian", firma chce wdrożyć strategię "więcej znaczy mniej" i skupić się na bardziej jakościowych produkcjach. W tym roku Netflix planuje wydać 17 mld dolarów na nowe i licencjonowane treści na serwisie. 

W planach jest również nowy abonament, który będzie pozwalał na dzielenie kont i haseł z osobami spoza jednego gospodarstwa domowego. Droższe plany subskrypcyjne z opcją udostępniania profilu pojawiły się już testowo w Chile, Kostaryce i Peru. Ponadto serwis testuje tańsze abonamenty, ale z reklamami. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: