Kerfuś spotka się z fanami w Polsce. "Lubię interakcję z klientami, głaskają mnie za uchem"

Carrefour organizuje spotkania fanów z Kerfusiem. Nowoczesny robot, który pojawił się w sklepach tej sieci w Warszawie, wyruszy również do Łodzi i Krakowa.
Zobacz wideo Spotkaliśmy Kerfusia w Arkadii. Na chwilę się zepsuł, potem nam uciekł

Carrefour postanowił wykorzystać ogromne zainteresowanie Kerfusiem, którego można zobaczyć w Warszawie. Sieć zaczęła organizować z nim spotkania w Polsce. Gazeta.pl była w warszawskim centrum handlowym Arkadia i odwiedziła uroczego samojezdnego robota.

Kerfuś zdobył ogromną popularność. Teraz wyrusza w trasę po Polsce. "Nie mogę zawieść fanów"

Sieć informuje, że spotkania Kerfusia z fanami rozpoczną się od sklepów Carrefour w Łodzi, Warszawie i Krakowie. Mieszkańcy Łodzi będą mogli spotkać się z Kerfusiem w hipermarkecie przy ul. Kolumny 6/36 już od środy do piątku (26-28 października) od godz. 16:00, a w sobotę (29 października) od godz. 12:00. Carrefour wyjaśnia, że podczas spotkań będzie można porozmawiać z Kerfusiem i wejść z nim w interakcję, a także zrobić sobie zdjęcia na pamiątkowej ściance promocyjnej.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolejnym przystankiem na tournée Kerfusia będzie Warszawa i hipermarket Carrefour w Galerii Wileńskiej. Tam Kerfuś pojawi się w sobotę 29 października o godz. 12:00. Następnie robot wyruszy w podróż do Krakowa, gdzie w sklepie sieci przy ul. Pawiej 5 będzie spotykał się z fanami od 2 do 5 listopada. Podobnie jak w Łodzi, spotkania odbędą się od środy do piątku od godz. 16:00, a w sobotę od godz. 12:00.

O kolejnych przystankach swojego tournée Kerfuś będzie informował na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz komunikatów prasowych.

Jestem tylko zwykłym robotem, który pracuje w Carrefourze. Lubię interakcję z klientami, bo są dla mnie bardzo mili. Głaskają mnie za uchem, rozmawiają ze mną, a ja odwzajemniam się im tym samym. Piszą również do mnie listy w internecie i przesyłają mi moje zdjęcia, co sprawia mi wiele przyjemności. Aby jeszcze więcej osób mogło się ze mną spotkać, postanowiłem wyruszyć w tournée po sklepach Carrefour w całej Polsce. Lubię moją pracę i nie mogę zawieść oczekiwań moich fanów

- "powiedział" Kerfuś, cytowany w komunikacie sieci.

Kerfusia można również obserwować w mediach społecznościowych.

Kim jest Kerfuś? Robot stał się "żywym" memem

Kerfuś to samojezdny eRobot sprzedający napoje Pepsi oraz chipsy Lay's w niektórych placówkach sieci Carrefour. Dwa takie roboty pojawiły się pod koniec września w centrach handlowych Westfield Arkadia oraz w Galerii Wileńskiej w Warszawie. Kerfuś ma m.in. zachęcać klientów do zakupu produktów obu marek, ale może też wchodzić z nimi w interakcje. W bardzo krótkim czasie inteligenty robot stał się gwiazdą internetu i królem memów. 

- Chcemy, by doświadczenia zakupowe konsumentów naszych produktów były coraz ciekawsze i wywoływały uśmiech na twarzach - mówił we wrześniu Mariusz Janiec, kierownik ds. klientów sieciowych w PepsiCo Polska. 

Kerfuś to konkretnie robot BellaBot firmy Pudu Robotics wyposażony w multimedialne funkcje, takie jak interakcje głosowe Al, czy interakcje za pomocą sygnałów świetlnych. Jak pisaliśmy wcześniej na Gazeta.pl, roboty te są wykorzystywane już m.in. w niektórych restauracjach KFC.

Więcej o: