Apple szykuje AirPods Lite. Mają powalczyć z budżetowymi słuchawkami. To nie koniec nowości

Apple szykuje kolejną wersję bezprzewodowych słuchawek AirPods, a w planach jest też nowy model Apple Watcha z ekranem Micro-LED - wynika z informacji, do których dotarł znany branżowy analityk Jeff Pu.

Apple ma w ofercie cztery modele słuchawek: AirPods 2. generacji. AirPods 3. generacji, AirPods Pro 2. generacji i nauszne słuchawki Airpods Max. Problem polega na tym, że nawet najtańszy z wariantów, czyli AirPods 2. generacji, kosztuje obecnie 799 zł. Tymczasem na rynku jak grzyby po deszczu wyrastają tańsze słuchawki true-wireless, które niemal w niczym nie ustępują AirPodsom.

Zobacz wideo Myślałem, że to skok na kasę. Bardzo się pomyliłem. Test słuchawek AirPods Pro 2 [TOPtech]

Firma z Cupertino, które do tej pory była niekwestionowanym liderem w tej kategorii urządzeń, szuka sposobu na to, aby utrzymać swoją rynkową pozycję. A takim sposobem ma być wprowadzenie "budżetowego" modelu AirPodsów.

O tym planie poinformował właśnie Jeff Pu, znany analityk rynkowy związany z firmą, Haitong Intl Tech Research, który jest jednym z najlepiej poinformowanych źródeł w tematach związanych z  Apple. Jak wynika z jego ustaleń, amerykański koncern rozpoczął już pracę nad słuchawkami "AirPods Lite" (to robocza nazwa), które mają rywalizować z budżetowymi modelami konkurencji. 

Jeff Pu przytacza przy tym nieopublikowane badania, z których miałoby wynikać, że globalna sprzedaż AirPodsów spadnie z poziomu 73 mln egzemplarzy w 2022 roku do 63 mln w 2023 r. Remedium na wyhamowanie dynamiki sprzedaży mają być właśnie AirPods Lite. Analityk nie podaje przy tym informacji o cenie urządzenia. Wiemy jedynie, że do sklepów miałoby trafić w 2024 r.

Apple Watch Ultra z Micro-LED i iPhone 15 Pro z tytanową ramką

To nie koniec ciekawych informacji, którymi podzielił się Jeff Pu. W 2024 r. swą premierę ma mieć także Apple Watch Ultra z ekranem Micro-LED - pierwszy zegarek firmy wyposażony w taką technologię. Pu prognozuje również, że producent zastosuje większy niż w pierwszym modelu Watch Ultra wyświetlacz o przekątnej 2,1 cala.

Wcześnie, bo jesienią 2023 roku zadebiutują naowe iPhone'y. Zdaniem Jeffa Pu iPhone 15 Pro, a także iPhone 15 Pro Max doczekają się kilku nowości w stosunku do ubiegłorocznych modeli. Chodzi tu m.in. o tytanową ramkę oraz przyciski glosności i zasilania wyposażone w technologię haptyczną. Obydwa smartfony otrzymają też szybszy układ A17 Bionic i aż 8 GB pamięci RAM. 

Posłuchaj podcastu
Więcej o: