Netflix podał wyniki finansowe, prezes rezygnuje ze stanowiska. Jest też ciekawostka o Polsce

Netflix zyskał w czwartym kwartale 2022 roku 7,66 mln nowych subskrybentów, a przychody wzrosły do 7,85 mld dolarów. Jednocześnie prezes firmy Reed Hastings porzucił swoją funkcję.

Reed Hastings ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa firmy. Jego miejsce zajęli Greg Peters, dotychczasowy dyrektor operacyjny Netfliksa oraz Ted Sarandos, a Hastings przeszedł do rady dyrektorów. Jednocześnie serwis streamingowy przedstawił swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2022 roku.

Netflix zyskuje nowych subskrybentów. Ciekawostka o Polsce

Liczba subskrybentów Netfliksa w zeszłym kwartale urosła o 7,66 mln do 230,75 mln. To znacznie powyżej prognoz firmy, która liczyła na wzrost o 4,5 mln nowych abonentów, i blisko wzrostu z czwartego kwartału 2021 roku, gdy liczba nowych subskrybentów zwiększyła się o 8,3 mln. Około połowa nowych klientów pochodzi z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Netflix otwiera centrum inżynieryjne w Polsce Netflix otworzy centrum inżynieryjne w Warszawie. Powstaną technologie dla studia

Na ciekawostkę dotyczącą Polski w raporcie finansowym spółki zwrócił uwagę Michał Krajczewski, kierownik Zespołu Doradztwa Inwestycyjnego w BM BNP Paribas. "Ciekawostka z dzisiejszych wyników Netfliksa - podają 2 proc. udział w oglądalności TV w Polsce" - napisał ekspert.

Z kolei przychody Netfliksa w czwartym kwartale 2022 roku wyniosły 7,85 mld dolarów. To wzrost o 1,9 proc. rok do roku. Firma odnotowała zysk netto w wysokości 55 mln dolarów. To znacznie mniej wobec 607 mln dolarów zysku z czwartego kwartału 2021 roku.

Eurosport Player Eurosport Player kończy działalność. Sport można oglądać na Player.pl

Netflix przedstawił nowe zasady współdzielenia kont

W ubiegłym roku Netflix zwolnił kilkaset osób - w maju pracę straciło 150 pracowników, a w czerwcu kolejnych 300. Był to wynik cięcia kosztów, jako że firma w pierwszym kwartale 2022 roku straciła 200 tys. subskrybentów. Spadek liczby abonentów Netfliksa był pierwszą taką sytuacją od 10 lat.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Netflix podkreślał, że problemem jest współdzielenie kont, dlatego z początkiem 2023 roku firma postanowiła ukrócić ten proceder. W Polsce - w przeciwieństwie do kilku innych krajów - współdzielenie nie będzie się wiązać z dodatkowymi opłatami. Serwis będzie jednak wymagać od nas weryfikacji.

Zobacz wideo Jeden krok do przodu i dwa kroki wstecz. Surface Laptop 5 to sprzęt pełen sprzeczności [TOPtech]
Więcej o: