Obóz koncentracyjny w grze video. Gracze wcielą się w rodzinę żydowską podczas Holokaustu

Bolesne i tragiczne przeżycia ofiar Holokaustu to tylko niektóre z doświadczeń, które mają być obecne w wirtualnym obozie koncentracyjnym. Gracze, wcielając się w członka francuskiej rodziny żydowskiej polskiego pochodzenia, z założenia mają nauczyć się tragicznej historii Żydów.

"The Light in the Darkness" to gra wyreżyserowana przez Luca Bernarda w celach edukacyjnych. Jej głównym celem jest łączenie "każdego nowego pokolenia" z doświadczeniami tych, którzy przeżyli Holokaust, będący jednym z największych okrucieństw świata. Jak można dowiedzieć się z opisu produkcji na stronie Epic Games, poznanie obozu koncentracyjnego oczami głównych bohaterów "może pomóc ludzkości uniknąć podobnych błędów".

Zobacz wideo Tak przebiegało powstanie w getcie warszawskim

Gra "The Light in the Darkness". Żydowska rodzina w obozie koncentracyjnym

Wcielając się w głównego bohatera, doświadczymy nagłej zmiany rzeczywistości żydowskiej rodziny. Rodzice, mieszkający wraz z synem we Francji, w obliczu wojny muszą podjąć decyzję - czy ukrywać się w bezpiecznym miejscu, czy zaryzykować złapaniem przez nazistów. Przedstawione są również realia wychowywania małego chłopca podczas niepewnych czasów. Dziecko otrzymując zabawkę, dowiaduje się od ojca, że będzie ona jego stróżem, pocieszycielem i ma podtrzymać jego odwagę. Zakończenie trailera sugeruje nam, że rodzinie nie udało się uniknąć najgorszego.

 

Edukacja o Holokauście

Gra została stworzona w celach edukacyjnych, jednakże posiada ograniczenia PEGI 16 ze względu na silną przemoc. Oprócz dużego ładunku emocjonalnego, w grze można odnaleźć również nawiązania do wydarzeń historycznych, takich jak bombardowanie Warszawy i Krakowa.

"Kiedy mówię, że brakuje edukacji o Holokauście na całym świecie, mam na myśli świat, a nie tylko kraje zachodnie, i właśnie to próbuję zmienić. Sam, więc mam nadzieję, że więcej organizacji na całym świecie poważnie potraktuje świadomość Holokaustu" - informuje twórca gry na swoim Twitterze.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: