Cyberpunk 2077 w nowej odsłonie. Znamy szczegóły "Widma Wolności". Czekali na to gracze z całego świata

Wygląda na to, że CD Projekt RED nie próżnuje. Trwają ostatnie szlify pierwszego i jednocześnie jedynego dodatku, który ma z powrotem ożywić Cyberpunka 2077. Polskie studio właśnie zdradziło datę premiery "Widma Wolności" i pokazało zwiastun gry.

Od premiery Cyberpunka 2077 minęło już trochę czasu (2,5 roku), dlatego czas najwyższy pokazać graczom, dlaczego nie powinni się jeszcze rozstawać z największą w historii produkcją polskiego studia. CD Projekt RED najwyraźniej świetnie zdaje sobie z tego sprawę, bo pracuje właśnie nad niezwykle wyczekiwanym przez graczy pierwszym (i niestety jedynym) dodatkiem do Cyberpunka 2077. Właśnie dowiedzieliśmy się na jego temat nieco więcej.

Zobacz wideo Te wynalazki zna cały świat. Wiedziałeś, że są dziełem Polaków? [TOPtech]

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty nadchodzi wielkimi krokami

Dodatek zostanie wydany pod nazwą "Phantom Liberty" (Widmo Wolności), a jego premiera została już oficjalnie zaplanowana na 26 września 2023 roku. Gracze będą musieli się zatem uzbroić w cierpliwość jeszcze na trzy miesiące, ale - oglądając pokazany właśnie zwiastun gry - wydaje się, że jest na co czekać. Wraz ze zwiastunem dodatku, poznaliśmy bowiem zarys jego fabuły. W Dogtown rozbija się statek kosmiczny prezydentki Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. V i Reed będą prowadzić śledztwo w tej sprawie, a głównym zadaniem gracza będzie uchronienie liderki kraju przed niebezpieczeństwem.

 

Dużą rolę w dodatku odegra niezwykle lubiany Kanadyjczyk Keanu Reeves (wciela się w postać Johny'ego Silverhanda), a rolę Solomona Reeda, agenta FIA, gra brytyjski aktor Idris Elba. Wiadomo też, że gracze dostaną w "Widmie Wolności" nowy obszar do odkrycia, a ich decyzje mają wpływać na dalszy przebieg fabuły. "Wciel się ponownie w V, cyberpunka do wynajęcia, i ruszaj do Dogtown na ratunek prezydentce Nowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zinfiltruj najbardziej niebezpieczną dzielnicę Night City, zanurz się w pełną zwrotów akcji szpiegowską intrygę i walcz o przetrwanie - to, komu zaufasz, zadecyduje o wszystkim" - czytamy na stronie poświęconej grze.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty można już zamawiać w przedsprzedaży. Dodatek będzie kosztować 99 zł i w takiej cenie znajdziemy go dziś m.in. na Steamie i w sklepie Microsoftu. Na PlayStation Store cena w przedsprzedaży to 134 zł. Warto wspomnieć, że "Widmo Wolności" nie będzie dostępne na konsolach starszych generacji. Aby skorzystać z dodatku, trzeba będzie więc wyposażyć się w mocny komputer, PlayStation 5 lub Xboxa Series X/S.

Więcej o: