Netflix odciął cię od konta rodziny lub znajomych? Teraz oferuje pomoc w przeniesieniu konta

Netflix w ostatnim czasie robi, co może, aby odwieść użytkowników od dzielenia się kontami ze znajomymi i rodziną, którzy mieszkają pod innym adresem. Teraz powstało nowe narzędzie, które pomoże użytkownikom przenieść swój profil na konto osoby, z którą faktycznie się mieszka.

Netflix podejmuje wszelkie działania, aby uniemożliwić (również w Polsce) korzystanie ze współdzielonych kont ze znajomymi i rodziną. Zgodnie z regulaminem platformy kontem można dzielić się wyłącznie z osobami, z którymi faktycznie mieszkamy pod jednym dachem. W ostatnich tygodniach serwis zaczął odcinać od współdzielonych kont użytkowników, prosząc przed seansem m.in. o podanie kodu wysłanego na adres mailowy właściciela. Pewna część osób zapewne będzie musiała zrezygnować z Netfliksa, bo jego ceny - szczególnie w pakiecie zapewniającym rozdzielczość 4K - uzna za zbyt wysokie, aby opłacać subskrypcję w pojedynkę. Ci, którzy jednak zdecydują się na przesiadkę na własne konto, dostaną nowe ułatwienie.

Zobacz wideo Aparat 200 Mpix w smartfonie to suche cyferki i marketingowa ściema? Sprawdzamy [TOPtech]

Netflix ułatwi użytkownikom przeniesienie danych

Netflix udostępnił właśnie nowe narzędzie, które pozwoli przenieść dane z profilu współdzielonego do tej pory na inne, już istniejące konto. Oznacza to, że osoby, które muszą zrezygnować z korzystania z Netfliksa na spółkę z rodziną lub znajomymi, będą mogły przenieść teraz całą swoją aktywność gdzieś indziej. Może to być na przykład konto od dawna już nieużywane lub należące do nowego współlokatora, z którym zamierzamy wspólnie opłacać subskrypcję. To wygodne, bo wśród danych zapisanych na profilu znajduje się nie tylko historia oglądania, "moja lista" i ustawienia dotyczące oglądania, ale dane, z których korzysta algorytm do podsuwania nam potencjalnie interesujących treści. Po zmianie konta profil użytkownika powinien więc wyglądać po staremu. Oczywiście chętni wciąż będą mogli przenieść dane ze starego profilu na zupełnie nowe konto (tę opcję wprowadzono jeszcze w zeszłym roku). Jak znaleźć narzędzie? Wystarczy najechać kursorem na awatar swojego profilu i wybrać opcję "Przenieś profil".

Trudno ocenić, czy taka nowość przekona kogokolwiek do rezygnacji z opłacania konta z osobami, z którymi nie mieszka, ale na pewno ułatwi proces przejścia. Na razie - jak pisaliśmy w czerwcu - Polacy próbują blokadę omijać, aby nie płacić z osobna za dostęp do platformy. Gwoli przypomnienia, na razie najtańszy plan w Netfliksie kosztuje 29 zł (Podstawowy), średni 43 zł (Standard), a wyższy 60 zł (Premium). W Polsce wciąż brakuje najtańszej opcji z reklamami, która dostępna jest m.in. w USA.

Więcej o: