Utrudniania dla klientów PKO BP. Nie zapłacicie za zakupy w sieci i nie skorzystacie z apki

PKO Bank Polski ostrzega przed utrudnieniami dla klientów, na które będzie można natknąć nocą z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Największy polski bank zaplanował na ten czas prace techniczne. Nie działać będą m.in. płatności w sklepach online.

Polskie banki cyklicznie ogłaszają przerwy w funkcjonowaniu bankowości internetowej lub nawet możliwości płacenia kartą, aby móc przeprowadzić koniecznie prace techniczne. Teraz o takich przerwie poinformował PKO Bank Polski.

Zobacz wideo Myślałem, że to skok na kasę. Bardzo się pomyliłem. Test słuchawek AirPods Pro 2 [TOPtech]

Dwie przerwy techniczne w PKO BP. Utrudnienia dla klientów

PKO BP napisało w komunikacie, że przez dwie najbliższe noce - z 29 na 30 września oraz z 30 września na 1 października - planowane są prace techniczne, które mogła wpłynąć na działanie usług banku. Pierwsza przerwa techniczna rozpocznie się o godzinie 23:00 w piątek i potrwa do soboty do godziny 5:00 nad ranem. Druga odbędzie się w tych samych godzinach z soboty na niedzielę.

Bank ostrzega, że w czasie prac technicznych "mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności" kilku usług. Chodzi tu o:

  • serwis internetowy pkobp.pl i inne serwisy banku;
  • serwisu internetowy i telefoniczny iPKO, aplikację mobilną IKO i funkcję otwartej bankowości;
  • serwis i aplikację mobilną iPKO biznes oraz PKO Junior.

Ponadto wystąpić mogą problemy z wysyłaniem przelewów pieniężnych oraz z płatnościami internetowymi w sklepach online. Bank PKO BP zaznacza jednak, że wszystkie fizyczne karty płatnicze będą działać normalnie. I to zarówno w bankomatach, jak i sklepach stacjonarnych.

Warto zatem odłożyć załatwianie jakichkolwiek spraw w bankowości internetowej i mobilnej na sobotę lub załatwić je przed godziną 23:00 w piątek. Podobnie sprawa ma się z zakupami w sieci.

Więcej o: