Elon Musk zdradził datę debiutu Cybertrucka. Dodał, że Tesla tym projektem "kopie sobie grób"

Po czterech latach od prezentacji Elon Musk zapowiedział, że już niebawem Tesla zacznie dostarczanie pierwszych elektrycznych pickupów Cybertruck. To dwa lata po pierwszym terminie, w jakim mieli otrzymać pojazd.

Elektryczny pickup Tesli o futurystycznym wyglądzie zadebiutowała cztery lata temu. Już wtedy firma przyjmowała zamówienia, a pierwsze pojazdy miały trafić do klientów w 2021 roku. Elon Musk jednak dopiero w środę 18 października tego roku zapowiedział, kiedy firma dostarczy Cybertrucki. Pierwsi klienci mogą się ich spodziewać już 30 listopada - informuje Reuters. 

Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

Niebawem wysyłka Tesla Cybertruck. Elon Musk miał wiele do powiedzenia o projekcie

Tesla poinformowała, że obecnie jest w stanie produkować 125 tys. Cybertrucków rocznie. Elon Musk dodał, że do 2025 mogą podwoić tę liczbę. Płatną rezerwację pojazdu wykonało natomiast milion osób. Póki co Cybertrucki trafią do wybranych osób, produkcja w pełni ma ruszyć w przyszłym roku - podaje engadget.com.

Podczas rozmowy z inwestorami Elon Musk powiedział, że chce "przytemperować oczekiwania" w sprawie Cybertrucka Dodał, że firma stoi przed "olbrzymim wyzwaniem" zwiększenia produkcji i sprawienia, by przynosiła zyski. 

Kopiemy własny grób Cybertruckiem

- powiedział inwestorom.

Dodał jednak, że jest podekscytowany pojazdem, który jego zdaniem jest niesamowity. Wytłumaczył też, że czekające wyzwania są normalne w przypadku produktów, które mają tak dużo nowych technologii. Wyjaśnił, że będzie trzeba włożyć pracę w uzyskanie planowanej produkcji oraz zysków, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny

Pierwszy Cybertruck zjechał z linii produkcyjnej kilka miesięcy temu

Egzemplarze, które na koniec listopada trafią do klientów, nie będą pierwszymi, które Tesla stworzyła, nie licząc prototypu. W lipcu tego roku Tesla zamieściła na Twitterze fotografię pierwszego egzemplarza Cybertrucka i pracowników, którzy go zbudowali. Pojazd wyjechał z fabryki firmy w Teksasie, który jest stosunkowo nowym zakładem, otwartym w kwietniu 2022 roku.

Opóźnienia związane z Cybertruckiem miały być wynikiem niedoboru komponentów, który pojawił się w pandemii. Nie były to jedyne problemy. W styczniu 2022 roku na jaw wyszły dokumenty, sugerujące, że egzemplarze przedprodukcyjne pick-upa miały sporo problemów związanych z jakością wykonania, a także wady związane z hamulcami, układem napędowym, zawieszeniem i uszczelnieniami. Gwoli przypomnienia, podczas prezentacji auta w listopadzie 2019 roku Elon Musk próbował zaprezentować wytrzymałość kuloodpornych szyb pojazdu. Ta jednak stłukła się po uderzeniu metalową kulką.

Więcej o: