Jak zmienić Menedżer zadań Windows na inny? Poradnik

Menedżer zadań Windows dla wielu osób nie jest zbyt funkcjonalny i nie oferuje tak wielu informacji jak jego darmowe odpowiedniki. Jeśli chcemy go zmienić na inny - który standardowo będzie dostępny po wciśnięciu kombinacji klawiszy Alt+Ctrl+Del - oto jak to zrobić.

1 . Uwaga! Poczynione zmiany będą miały wpływ na nasz system operacyjny, dalsze kroki dokonujemy ich na własną odpowiedzialność!

2. Wchodzimy na stronę Microsoftu , gdzie znajdziemy Process Explorer . Program można też pobrać z serwisu Sciagnij.pl - link tutaj .

3 . Ściągamy go i wypakowujemy.

4 . Folder ProcessExplorer warto przenieść w miejsce, gdzie nie będzie przeszkadzał i gdzie nie zostanie przez przypadek usunięty. Może to być, np. Program Files .

5 . Możemy też później przygotować skrót poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na procexp i wybranie Wyślij do -> Pulpit (utwórz skrót) , aby był łatwo dostępny.

6 . Po uruchomieniu programu zobaczymy mniej więcej takie okno:

7 . Widać tu listę uruchomionych programów, zaś każdy z nich możemy dokładnie sprawdzić poprzez kliknięcie dwa razy lewym przyciskiem myszy. Zobaczymy wtedy m.in. ścieżkę dostępu do aplikacji czy jej wersję wraz z masą innych przydatnych informacji oraz możliwości:

8 . Każdy z programów możemy też wyłączyć klikając nań prawym przycikiem myszy i wybierając Kill process , albo zrestartować wybierając Restart . Poza innym możliwościa możemy też poszukać informacji na temat danej aplikacji w Google po kliknięciu Search Online...

9 . Aby Process Explorer uruchamiał się zamiast Menedżera zadań Windows po wciśnięciu kombinacji Alt+Ctrl+Del wybieramy Options a następnie Replace Task Manager .

10 . Program znajduje się w trayu:

11 . Po kliknięciu na niego prawym przyciskiem myszy otrzymamy opcje pozwalające na m.in. restart systemu czy wyłączenie komputera .

Więcej o: