NVIDIA Streamer Service - jak wyłączyć i zwiększyć wydajność na kartach NVIDIA GeForce? Poradnik

Jeśli chcecie zwiększyć wydajność Waszych kart graficznych NVIDIA GeForce i nie korzystacie ze streamowania do urządzenie NVIDIA Shield - ten poradnik pomoże Wam wyłączyć, te domyślnie włączoną funkcje, która niepotrzebnie zajmuje dostępne zasoby obliczeniowe.

NVIDIA Shield to tablet, dzięki któremu możemy odbierać streamowane gry z naszego PC-ta. A co jeśli takiego tabletu nie posiadamy i w ogóle nie chcemy z niego korzystać? NVIDIA wraz z instalacją sterowników graficznych domyślnie instaluje i włącza serwis odpowiedzialny za streamowanie gier do tego urządzenia. Nie byłoby to uciążliwe gdyby nie fakt, że działanie tej usługi w tle, może wpływać na wydajność naszych kart graficznych. Wyłączenie tej funkcji jest proste i wymaga jedynie kilku kroków, a rezultat tego działania może przynieść wzrost wydajności na poziomie kilku klatek na sekundę w wybranych grach.

Jak wyłączyć NVIDIA Streamer Service?

1. Włączamy aplikację services.msc z paska wyszukiwania. Wystarczy wprowadzić w polu wyszukiwania na pasku start nazwę tej aplikacji, a następnie ją włączyć naciskając enter, bądź klikając na ikonce aplikacji w wynikach wyszukiwania.

Services.mscServices.msc sciagnij sciagnij

2. Odnajdujemy tam pozycję o nazwie NVIDIA Streamer Service i zmieniamy wartość autouruchamiania na "wyłączone" (na zdjęciu "disabled" w przypadku angielskiej wersji językowej systemu).

NVIDIA Streamer ServiceNVIDIA Streamer Service NVIDIA Streamer Service NVIDIA Streamer Service

Więcej o: