Elon Musk wreszcie wysyła ludzi w kosmos. SpaceX z pierwszą misją załogową za trzy miesiące

Dziennikarz Eric Berger donosi, że SpaceX może już 7 maja wysłać w kosmos pierwszą misję załogową. Data ta może jednak ulec zmianie w zależności od różnych czynników.
Zobacz wideo

SpaceX i NASA pod koniec stycznia zapowiedziały wspólnie, że pierwszy załogowy lot firmy Elona Muska odbędzie się w drugim kwartale tego roku. Do końca lutego mają być gotowe wszystkie części. SpaceX przeprowadza też już testy - ostatnio z powodzeniem przeprowadzono próbę systemu ewakuacji statku kosmicznego Dragon. Projekt wkracza więc już w finalną fazę realizacji, a pierwsza załogowa misja SpaceX powinna wystartować w przeciągu trzech miesięcy. 

>>> Zobacz też: Albert Einstein znów miał rację. Po 100 latach potwierdzono efekt "wleczenia czasoptrzestrzeni"

Elon Musk ze swoją firmą SpaceX wyśle w kosmos załogową misję 7 maja 2020 roku

Dziennikarz Eric Berger, redaktor portalu Ars Technica informuje na Twitterze, że roboczą datą startu pierwszego załogowego lotu SpaceX, jest 7 maja 2020 roku. Dodaje, że statek Crew Dragon jest w dobrym stanie. Mimo to, data misji jest płynna i zależna od wielu czynników, które nie są powiązane z urządzeniami koniecznymi do jej startu. Ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale termin może ulec przesunięciu zarówno do przodu jak i do tyłu. Możliwe więc, że Dragon z załogą na statku w kosmos poleci pod koniec kwietna lub maja. 

W drugim wpisie Berger dodaje, że nieznany jest czas trwania misji. Powodem znów są różne czynniki, m.in. to że NASA chce zminimalizować czas pobytu na orbicie trzech członków Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Elon Musk już przed dwoma laty publikował wideo z symulacją pierwszego lotu załogowego rakiety, z datą 2020 r.

Więcej o:
Komentarze (9)
Elon Musk wreszcie wysyła ludzi w kosmos. SpaceX z pierwszą misją załogową za trzy miesiące
Zaloguj się
 • zdzisiek66

  Oceniono 5 razy -1

  Po prawie 20 latach Amerykanie będą mieli własny załogowy statek kosmiczny. I nie będą już musieli grzecznie prosić Rosjan o wysłanie Jankesa na orbitę.
  Imperium wstaje z kolan :)
  Mam szczerą nadzieję, że Dragon da radę. Po dekadach stagnacji, eksploracja kosmosu ma szansę pójść odrobinę do przodu.
  Tylko nie mówcie Grecie, ile taka rakieta SpaceX CO2 emituje.

 • zdzisiek66

  Oceniono 6 razy -2

  Zmodyfikowana wersja suchara z lat 70-tych.
  - Dziadku, dziadku, Amerykanie będą wysyłać ludzi w kosmos.
  - O Jezus Mario, w kosmos? Guantanamo już dla nich za blisko?

 • cojamamwymyslic2

  Oceniono 8 razy -4

  Wcześniej robiły to rządowe instytucje za rządowe pieniądze, a teraz prywatne firmy za rządowe pieniądze. Prawie żadna różnica.

 • realworld

  Oceniono 12 razy -6

  Cały czas tylko symulacje i rysunki od NASA, to wygląda jak pranie mózgu a nie nauka.
  Zwłaszcza kiedy zadasz fundamentalne pytania, kim jesteśmy, gdzie żyjemy i o co tutaj chodzi, bo okaże się mając błędną narracje możesz gonić za iluzjami.
  Youtube: Real World

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX