Nie tylko SpaceX wyrusza w kosmos. Boeing też pracuje nad własną kapsułą

Boeing pracuje nad stworzeniem kapsuły wynoszącej astronautów w przestrzeń kosmiczną. Na razie projekt jest w fazie testów. Boeing CST-100 Starliner ma być wykorzystywany również w celach turystycznych.

W miniony weekend astronauci na pokładzie kapsuły SpaceX wystartowali w kosmos. Nad własną kapsułą wielokrotnego użytku pracuje również Boeing w ramach programu NASA Commercial Crew Development - przypomina interia.pl

Zobacz wideo Jak firmy, które przeniosą się do internetu, mogą zdobyć w OLX "1000 zł na start"?

Boeing jak SpaceX. Firma również konstruuje kapsułę

Kapsuła Boeing CST-100 Starliner ma być wykorzystywana do transportu załogi do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a w przyszłości do prywatnych stacji kosmicznych. W kapsule pomieścić się może siedem osób. Jedno z miejsc może być również wykorzystywane jako turystyczne. Na razie nie wiadomo, ile miałby kosztować zakup tego typu atrakcji. 

>>> Czytaj też: Robert Behnken i Douglas Hurley lecą na ISS. Poznajcie bohaterów historycznej misji SpaceX i NASA

Konstrukcja Boeinga CST-100 jest zgodna z najpopularniejszymi rakietami, czyli Atlas V, Delta IV czy Falcon 9. Pod koniec ubiegłego roku kapsuła została wysłana testowo na orbitę. Lot zakończył się niepowodzeniem, gdyż nie udało jej się zadokować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Elon Musk wraz z NASA wysłał już ludzi na orbitę

Start rakiety Falcon 9, która wyniosła na orbitę kapsułę Crew Dragon wraz z dwoma astronautami, był obserwowany przez miliony osób na całym świecie za sprawą transmisji dostępnej na Facebooku. Przypominamy, że początkowo rakieta miała wystartować 27 maja, ale plany pokrzyżowała pogoda. W sobotę 30 maja wszystko odbyło się już bezproblemowo. Amerykanie Robert Behnken i Douglas Hurley znajdują się już na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Więcej o: