Sonda lecąca na Merkurego nagrała niesamowite dźwięki. Tak brzmi pole magnetyczne Ziemi [NAGRANIE]

W 2018 roku w kierunku Merkurego została wysłana sonda BepiColombo. Jeszcze przed dotarciem do miejsca docelowego ma za zadanie badać dane z obszaru Ziemi i Wenus. Dzięki temu naukowcom udało się uzyskać dźwięki, które wydaje pole magnetyczne naszej planety.

Dzięki BepiColombo Europejska Agencja Kosmiczna ma nadzieję na zdobycie wielu informacji na temat planety krążącej najbliżej słońca. Droga, którą musi pokonać sonda, jest jednak niezwykle długa.

Szczytny cel misji. Poznamy Merkurego lepiej niż kiedykolwiek wcześniej

Przelot misji europejsko-japońskiej zapoczątkowany 10 kwietnia, pierwszy z dziewięciu manewrów wspomaganych grawitacją, pomógł zacieśnić trajektorię statku kosmicznego wokół Słońca, zrzucając go na orbitę, która zbliży go do miejsca przeznaczenia, czyli Merkurego. Jest to najmniejsza i najmniej zbadana zarazem planeta w Układzie Słonecznym.

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej BepiColombo pozwoli poznać tę planetę lepiej niż dotychczas. Misja składa się z dwóch satelitów: Merkury Planetary Orbiter (MPO), którego zadaniem jest mapowanie powierzchni planety i Mercury Magnetospheric Orbiter (MMO), który pozwoli lepiej przyjrzeć się magnetosferze - bańce magnetycznej generowanej przez planetę, która chroni jej powierzchnię przed promieniowaniem słonecznym i kosmicznym.

Kolejny przełom w trakcie misji. EAK publikuje nagranie

Europejska Agencja Kosmiczna kilka miesięcy temu opublikowała pierwsze zdjęcia, które sonda wykonała w pobliżu Ziemi. Kolejnym przełomem jest nagranie dźwięków, które zarejestrowano w pobliżu pola magnetycznego naszej planety.

W normalnych warunkach dźwięki te są niewykrywalne dla ludzkiego ucha. Naukowcy jednak wzmocnili ich brzmienie, dzięki czemu człowiek jest w stanie je usłyszeć. Brzmią naprawdę niesamowicie!

 
Zobacz wideo Najciekawsze odkrycia kosmiczne ostatnich lat
Więcej o: