PFN przeznaczy środki z rezerwy na walkę z koronawirusem. Jest oświadczenie fundacji

O swojej decyzji Polska Fundacja Narodowa poinformowała na Twitterze. Na walkę z koronawirusem w Polsce PFN ma wykorzystać pieniądze z rezerw.

"Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej w dniu 13 marca 2020 r. jednogłośnie podjął decyzję o przeznaczeniu środków z rezerwy finansowej 2020 na walkę z chorobą zakaźną COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2" - czytamy w tweecie opublikowanym przez PFN.

Nie zostały podane dokładne kwoty, jakie Polska Fundacja Narodowa ma przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Polska Fundacja Narodowa jest finansowana z budżetów spółek Skarbu Państwa. - W 2016 i 2017 roku przekazały one na jej działalność łącznie 166 mln zł. W 2018 roku - 48,75 mln zł - informował w styczniu tego roku konkret24. Docelowo PFN miałaby dysponować majątkiem w wysokości pół miliarda złotych.

Koronawirus w Polsce. "Pacjent zero" z Zielonej Góry wyleczony

We wtorek w Polsce odnotowano piątą ofiarę śmiertelną choroby COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2. Łącznie chorych jest obecnie 221 osób, z czego 44 to nowe przypadki. Wyleczony został natomiast "pacjent zero" z Zielonej Góry. Jeszcze w środę opuści Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze, gdzie przebywa. 

Z wielką przyjemnością informujemy, iż kolejne wyniki pacjenta "zero", które przyszły w dniu dzisiejszym są negatywne

- napisano na profilu szpitala na Facebooku. Szef oddziału zakaźnego placówki, Jacek Smykał, przekazał z kolei: - A to oznacza, że możemy go uznać za wyleczonego i w dniu jutrzejszym (tj. środa 18 marca - red) wypisać do domu.

Szpital życzył przy okazji 66-latkowi "dalszego zdrowia, ale również spokoju". Na koniec dodano:

Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu do którego wszyscy wjechaliśmy!!!
Więcej o: