Apple wprowadza limity sprzedaży. Możesz kupić maksymalnie dwa iPhone'y. Również w Polsce

Apple wprowadza zaskakujące ograniczenie. Pozwala klientom na zamówienie maksymalnie dwóch iPhone'ów lub iPadów Pro. To efekt pandemii koronawirusa i ograniczonych możliwości produkcyjnych firmy.
Zobacz wideo Spotify, YouTube Music, Tidal czy Apple Music? Porównujemy najpopularniejsze aplikacje muzyczne

O tym, że epidemia koronawirusa uderzyła w branżę technologiczną pisaliśmy już niejednokrotnie. Jednym z największym skutków ograniczeń w poruszaniu się wprowadzonych początkowo w Chinach było zamknięcie fabryk, w których swoje urządzeniach produkują technologiczni giganci z całego świata.

Firmą, która mocno straciła na koronawirusie, okazało się być Apple. Gigant z Doliny Krzemowej nie tylko zamknął wszystkie Apple Store'y w Państwie Środka, ale również miał problem z dostawami iPhone'ów na wielu rynkach. W niektórych krajach przedsiębiorstwo nie miało też wymaganych części do napraw gwarancyjnych.

Virus Outbreak New YorkVirus Outbreak New York Evan Agostini / Evan Agostini/Invision/AP

Apple wprowadza ograniczenia. Przez koronawirusa

Zły dla Apple czas wydawał się już odchodzić w zapomnienie. Bardzo optymistycznie wypowiadał się ostatnio szef firmy (Tim Cook), a pod koniec zeszłego tygodnia ponownie otwarto wszystkie 42 Apple Store'y w Chinach. Apple szybko zapowiedziało jednak kolejne ograniczenia spowodowane pogorszeniem się sytuacji związanej z koronawirusem w Europie i USA. W zeszły weekend firma poinformowała, że od 27 marca będzie stopniowo zamykać (tymczasowo) wszystkie swoje salony na całym świecie, z wyjątkiem tych znajdujących się w Chinach.

Teraz przedsiębiorstwo wprowadziło ograniczenia. Na wielu rynkach wprowadzono sprzedażowe limity obowiązujące podczas zamówień składanych online. Na ten moment każdy klient może zamówić maksymalnie po dwie sztuki wybranych urządzeń z oferty. Ograniczenie obowiązuje również w Polsce, co widać na poniższym zrzucie ekranu:

Apple wprowadza limity na swojej stronieApple wprowadza limity na swojej stronie fot. screen ze strony apple.com

Ta, dość zaskakująca decyzja (dotychczas podobne limity wprowadzały np. drogerie lub markety) została wymuszona oczywiście ograniczoną podażą sprzętu. Może wydawać się też nieco absurdalna, bo sprzęt Apple jest na tyle drogi, że mało kogo stać na kupienie dwóch egzemplarzy tego samego urządzenia, ale ma sens. Limit uniemożliwi na razie składanie większych zamówień np. przez firmy lub programistów tworzących aplikacje na iOS, ale zostanie zniesiony, gdy poprawiona zostanie dostępność towaru.

Nowo wprowadzone ograniczenie dotyczy iPhone’ów 8, 8 Plus, XR oraz najnowszych iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Max, a także tabletu iPada Pro. Oznacza to, że nie zamówimy trzech iPhone'ów 11, ale dwa iPhone'y 11 i jeden iPhone 11 Pro już tak. Pozostałe modele urządzeń można kupować bez ograniczeń. 

Czytaj też: Koronawirus. Ministerstwo Cyfryzacji umieszcza najważniejsze rady w aplikacji mObywatel

Więcej o: