Pakiet Office ze zmianami. Ograniczenia spowodowane przez masowe prace zdalne

W związku z obecną sytuacją z koronawirusem wiele osób pracuje zdalnie, co wiąże się z nienaturalnymi obciążeniami dla wielu aplikacji. Microsoft zapowiedział wprowadzenie kilku zmian w pakiecie Office 365, aby przygotować go na wzmożoną liczbę użytkowników.

Na początku ubiegłego tygodnia Microsoft miał poważne problemy ze stabilnością pracy komunikatora Microsoft Teams, który jest pomocny w organizacji pracy wielu przedsiębiorstw. Powodem utrudnień był najprawdopodobniej fakt, że korzystało z niego zbyt wielu użytkowników w jednym momencie. Microsoft ostatecznie rozwiązał problem, ale amerykański potentat, pomny ostatnich doświadczeń, zdecydował się zoptymalizować bardzo popularny pakiet Office 365 - informuje portal komputerswiat.pl

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Microsoft przezornie ogranicza możliwości aplikacji pakietu Office

Na wstępie warto zaznaczyć, że nietknięte będą podstawowe narzędzia, jak chociażby Word, Excel czy Outlook. Zmiany obejmą natomiast programy OneNote, SharePoint oraz Stream, które mogą mieć problemy z wytrzymaniem większych obciążeń. 

Microsoft OneNote to notatnik pracujący w trybie graficznym. Korzystający z niego muszą pamiętać, że inna będzie częstotliwość synchronizacji załączników, a rozmiar pobieranych plików został zmniejszony do 100 MB.  W przypadku aplikacji SharePoint (pozwala na zarządzanie stronami internetowymi oraz plikami i dokumentami przesyłanymi między serwerem a użytkownikiem) Microsoft zdecydował się zmniejszyć rozdzielczość odtwarzania filmów. Ponadto, użytkownicy mogą spodziewać się opóźnień w zarządzaniu plikami po wrzuceniu nowego filmu czy obrazka do chmury. Jeśli chodzi o Microsoft Stream, to jedyną zmianą jest zmniejszenie rozdzielczości filmów do 720 pikseli.

>>> Dowiedz się więcej: Sony wytacza ciężkie działa. Prezentacja PlayStation 5 już 18 marca o godz. 17 

Więcej o: