Pakiet Office ze zmianami. Ograniczenia spowodowane przez masowe prace zdalne

W związku z obecną sytuacją z koronawirusem wiele osób pracuje zdalnie, co wiąże się z nienaturalnymi obciążeniami dla wielu aplikacji. Microsoft zapowiedział wprowadzenie kilku zmian w pakiecie Office 365, aby przygotować go na wzmożoną liczbę użytkowników.

Na początku ubiegłego tygodnia Microsoft miał poważne problemy ze stabilnością pracy komunikatora Microsoft Teams, który jest pomocny w organizacji pracy wielu przedsiębiorstw. Powodem utrudnień był najprawdopodobniej fakt, że korzystało z niego zbyt wielu użytkowników w jednym momencie. Microsoft ostatecznie rozwiązał problem, ale amerykański potentat, pomny ostatnich doświadczeń, zdecydował się zoptymalizować bardzo popularny pakiet Office 365 - informuje portal komputerswiat.pl

Zobacz wideo Surface Laptop 3 pod lupą. Testujemy nowy komputer Microsoftu

Microsoft przezornie ogranicza możliwości aplikacji pakietu Office

Na wstępie warto zaznaczyć, że nietknięte będą podstawowe narzędzia, jak chociażby Word, Excel czy Outlook. Zmiany obejmą natomiast programy OneNote, SharePoint oraz Stream, które mogą mieć problemy z wytrzymaniem większych obciążeń. 

Microsoft OneNote to notatnik pracujący w trybie graficznym. Korzystający z niego muszą pamiętać, że inna będzie częstotliwość synchronizacji załączników, a rozmiar pobieranych plików został zmniejszony do 100 MB.  W przypadku aplikacji SharePoint (pozwala na zarządzanie stronami internetowymi oraz plikami i dokumentami przesyłanymi między serwerem a użytkownikiem) Microsoft zdecydował się zmniejszyć rozdzielczość odtwarzania filmów. Ponadto, użytkownicy mogą spodziewać się opóźnień w zarządzaniu plikami po wrzuceniu nowego filmu czy obrazka do chmury. Jeśli chodzi o Microsoft Stream, to jedyną zmianą jest zmniejszenie rozdzielczości filmów do 720 pikseli.

>>> Dowiedz się więcej: Sony wytacza ciężkie działa. Prezentacja PlayStation 5 już 18 marca o godz. 17 

Więcej o:
Komentarze (55)
Pakiet Office ze zmianami. Ograniczenia spowodowane przez masowe prace zdalne
Zaloguj się
 • hejeczka

  Oceniono 5 razy 3

  Czy mam się w związku z tą informacją zmasturbować czy wystarczy zwykłe podniesienie się siurka?

 • pbmcc

  Oceniono 1 raz 1

  O ile rozumiem, MS Office 365 jest usługą opłacaną w postaci abonamentowej. Czy redakcja wie, czy w związku z obniżeniem jakości usług, Microsoft obniża również opłaty?

 • gobofraggle

  Oceniono 10 razy -2

  A nie lepiej OpenOffice? Ileż to problemów od razu zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... ;)

 • druga_wieza

  Oceniono 22 razy -2

  Pamiętam czasy terminali. Terminal to był taki układ klawiatura+monitor, podłączony do komputera stojącego gdzieś dalej. Jeden komputer, dużo terminali. Terminal był dużo tańszy od komputera na biurku.

  A dzisiaj? Dzisiaj MS chce, abyśmy używali pełnowartościowego peceta w charakterze graficznego terminala. Po co? Zdradzę: kwestie przywiązania klienta i modelu licencyjnego, choć to oczywiście żadna tajemnica.
  Oczywiście komputer jest zawodny. Ale jak zawodne są łącza i komputery w MS?
  Bo jeżeli mi bardzo zależy na niezawodności, to używam ...dwóch komputerów. Tak, czasami są to dwa pecety, pecet+laptop, 2 laptopy... Nie, nie mówię tu o rozwiązaniach serwerowych, bo wówczas raczej należy omijać MS.

 • urwiss

  Oceniono 81 razy -71

  Dlaczego media trąbią wyłącznie o zarażonych i ofiarach śmiertelnych koronawirusa a nikt choćby słowem nie zająknie się o przypuszczalnej korelacji wirusa i promieniowania stacji bazowych 5G? Na podstawie mapki zamieszczonej na stronie speedtest.net/ookla-5g-map można wysunąć tezę że liczba zachorowań na covid-19 jest w miarę zgodna z pokryciem nadajnikami danego kraju i konkretnego regionu. Przypomnę że w 2019 roku w Wuhan powstało 10000 BTS 5G! W Włoszech w 2019 roku w 28 gminach sieć 5G uruchomiło Vodafone. Jest ono dostępne między innymi w Mediolanie, Turynie, Bolonii, Rzymie czy Neapolu. Operator deklaruje też dostępność 5G w ponad 100 gminach w 2021 roku. W Warszawie znajduje się 9 BTS 5G Ericssona, inne nadajniki w Polsce są rozmieszczone m.in. w Gubinie, Zielonej Górze, Świebodzinie, w gminie Jasień, Nowej Soli. Sieć 5G już w Lublinie. Orange rozpoczął testy szybkiego internetu w 2019 roku.

  Dz.U. 2019 poz. 1815
  USTAWA z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw.
  oraz
  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA
  z dnia 17 grudnia 2019 r. w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku.

  W ten sposób Ministerstwo zdrowia dba pozornie o nasze zdrowie zwiększając dopuszczalną wartość PEM z 0,1 W/m2 do 10W/m2 . To jak wiemy zwiększona zachorowalność na nowotwory, nadciśnienie oraz spadek odporności, tak potrzebny przy epidemii COVID-19. Moje pytanie brzmi po co komu szybszy internet w trumnie? Możecie mnie minusować, mam to gdzieś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX