Rosja zamyka niebo. Z powodu epidemii koronawirusa uziemiono wszystkie loty międzynarodowe

Z powodu rozszerzającej sie epidemii koronawirusa coraz więcej krajów wprowadza kolejne obostrzenia. Rosja zdecydowała się zawiesić od 27 marca wszystkie loty międzynardowe.

Z obawy przed rozszerzeniem się koronawirusa Rosja już wcześniej zdecydowała się zamknąć granice z sąsiednimi krajami. Do kraju nie mieli również wstępu obcokrajowcy, w tym z krajów Unii Europejskiej. Od 27 marca Rosja zdecydowała się wprowadzić kolejny stopień obostrzeń. 

Koronawirus. Rosja zamyka niebo. Loty tylko ewakuacyjne

Rosyjski rząd ostrzegł pasażerów, że wstrzymane będą również zagraniczne loty czarterowe. Na razie nie wiadomo, do kiedy obowiązywać będą obostrzenia, które wejdą w życie już od najbliższego piątku. Obcokrajowcy znajdujący się w Rosji nie muszą się jednak obawiać. Z komunikatów rosyjskiego MSZ wynika, że wciąż organizowane będą loty ewakuacyjne. Na podobnych zasadach odbywać się będą również loty do Rosji. Obywatele są zresztą ściągani do kraju od ponad tygodnia. 

Koronawirus w Rosji. Władimir Putin ogłosił tydzień wolnego od pracy oraz przełożył ważne głosowanie

W środę 25 marca odbyło się orędzie Władimira Putina, w którym przywódca Rosji przedstawił plan działania na najbliższe dni w związku z epidemią koronawirusa. Putin przekazał, że zostaje zawieszona działalność wszystkich przedsiębiorstw, których działalność nie zapewnia podstawowych dóbr obywateli. W związku z tym dni 28.03-05.04 są dniami wolnymi od pracy. Obostrzenia mogą zostać przedłużone w przypadku, jeśli epidemia koronawirusa w Rosji będzie się rozszerzać. Ponadto, odwołano głosowanie ws. poprawek do konstytucji, które zaplanowane było na 22 kwietnia. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus. Trump zakazał podróży do USA bez uprzedzenia UE. "Zamiast współpracy wykopał fosę"

Co więcej, rosyjski rząd ogłosił, że od dziś obowiązuje kwarantanna dla osób starszych. Ludzie powyżej 65 roku życia oraz chorzy mają pozostawać w domach, aż do odwołania. 

Zobacz wideo Sienkiewicz o stanie wyjątkowym i zmianie terminu wyborów
Więcej o: